به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، در چارچوب هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، امروز ( دوشنبه ) از ساعت ۱۷ پرسپولیس ایران در ورزشگاه آزادی میزبان الوصل امارات است و تلاش می کند تا با شکست این تیم، ضمن فراموشی شکست مقابل استقلال در دربی ۸۶، ۶ امتیازی شود و راه خود را برای صعود به مرحله بعد هموار کند. تیم رو در روی پرسپولیس، الوصل امارات با هدایت رودورفو آروآبارنا است که در ۲ دیدار گذشته اش مقابل السد قطر و نسف قارشی شکست خورده و شانس کمی برای صعود به مرحله حدفی دارد.

الوصل قدمت قدیمی در امارات دارد و در سال ۱۹۴۰ تاسیس شده است. این تیم در لیگ امارات ۷ بار ( ۱۹۸۱ -۸۲ ، ۱۹۸۲ – ۸۳ ، ۱۹۸۴ – ۸۵ ، ۱۹۸۷ – ۸۸ ، ۱۹۹۱ – ۹۲ ، ۱۹۹۶ -۹۷ ، ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷  ) به قهرمانی رسیده و در سالهای ( ۱۹۸۳ – ۸۴ ، ۱۹۸۵ – ۸۶ ، ۱۹۸۸ – ۸۹ ، ۱۹۸۹ – ۹۰ ، ۱۹۹۲ – ۹۳ ، ۱۹۹۵ – ۹۶ ، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷ ) مقام نائب قهرمانی را بدست آورده و به دلیل دومی در فصل گذشته لیگ امارات موفق شده در فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا حضور یابد.

همچنین ببرها ( لقب تیم الوصل امارات ) تنها یکبار در لیگ قهرمانان حضور داشتند که آن هم به سال ۲۰۰۸ برمی گردد که نماینده امارات در گروه B با سایپای تهران، نیروی هوایی عراق، الکویت کویت همگروه بود و در پایان و با کسب ۷ امتیاز در رده سوم قرار گرفت و از صعود به مرحله حذفی بازماند.

آشنایی با رقیب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا/ حریف بدون برد مقابل ایرانی ها

این تیم در ۲ بازی مقابل شاگردان علی دایی به یک تساوی و یک شکست رسید، موفق نشد مقابل نارنجی پوشان به پیروزی برسد. در دیدار رفت که در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد، ترائوره و انصاری فرد برای خودروسازان گلزنی کردند و در بازی برگشت در امارات هم تقابل این ۲ تیم به تساوی یک بر یک رسید. عیسی ترائوره برای سایپا و آندرس دیاز در دقیقه ۹۲ برای تیم حریف گلزنی کرد تا حساب کار یک بر یک شود.

الوصل در فصل جدید ( ۲۰۱۸ ) لیگ امارات هم وضعیت خوبی دارد و با کسب ۳۲ امتیاز از ۱۸ بازی در رده سوم جدول رده بندی لیگ امارات جای دارد و بعید به نظر می رسد با سبقت از الوحده و العین ( حریفان ذوب آهن و استقلال ) بتوانند قهرمان لیگ کشورشان شوند.

آقای گل لیگ امارات هم با اقتدار از الوصل است. فابیو لیما ، مهاجم ۲۴ ساله ای که در سال ۲۰۱۴ از واسکاداگاما برزیل به این تیم آمد و در ۴ سال گذشته ۸۷ بازی انجام داده و موفق به زدن ۷۳ گل هم شده است. او آقای گل امارات است اما به دلیل مصدومیت در کنار کایو، عبدالله النقبی، وحید اسماعیل، عبدالرحمن علی و محمد سرور ۶ بازیکنی هستند که در دیدار با پرسپولیس غایب خواهند بود و این بهترین فرصت و شانس مجدد برای برانکو است.

آشنایی با رقیب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا/ حریف بدون برد مقابل ایرانی ها

همچنین کایو، دیگر بازیکن برزیلی الوصل امارات در ۱۵ بازی برای این تیم ۱۲ گل زده و ۴ پاس گل هم داده است که مانند دیگر بازیکنان مطرح این تیم مصدوم است و به دیدار مقابل شاگردان برانکو نمی رسد.

از سویی دیگر پرسپولیس زخم خورده هم با تمام توان مقابل الوصل قرار می گیرد تا شکست مقابل استقلال در دربی ۸۶ را فراموش کند. سرخپوشان با اقتدار و ۱۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول، ذوب آهن صدرنشین هستند و با کسب یک تساوی قهرمان می شوند و تلاش می کنند تا با پیروزی پرگل مقابل الوصل، هدیه خوبی به هواداران بدهند.