۲۳
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حسام عقبایی در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت: ما معتقدیم که سقف وام و تسهیلات مسکن باید ۸۰ تا ۹۰ درصد قیمت مسکن افزایش یابد و این وام جدید می تواند برای واحدهای کوچکتر از ۷۰ متر موثر باشد و مخاطب آن هم دهک های میان درآمدی است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه بازار مسکن در سه سال اخیر در رکود عمیق فرو رفته است انتظار داریم نیمسال نخست دوره پیش رونق باشد و در نیمه دوم سال بتوانیم به رونق معاملات و خرید و فروش مسکن برسیم که البته به معنی افزایش قیمت ها نخواهد بود.
 
وی درباره اجاره بها نیز گفت: با توجه به اینکه قدرت خرید مسکن کاهش یافته است به نظر می رسد متناسب با آن درخواست اجاره افزایش می یابد چون به هر حال روند تشکیل خانواده های جدید ادامه دارد و کسانی هم که نمی توانند منزل ملکی تهیه کنند به دنبال اجاره مسکن هستند .
 
عقبایی گفت: برای ساماندهی بازار اجاره مسکن پیشنهاد ما توسعه تولید مسکن استیجاری است که امیدواریم کمیسیون عمران مجلس دهم این موضوع را عملیاتی کند.
 
وی افزود: ۶۵۰ هزار نفر در سراسر کشور در ۱۲۰ هزار بنگاه مشاور املاک دارای مجوز در خدمت شهروندان محترم هستند تا بتوانند در شرایطی مطمئن مسکن مورد نظر خود را خریداری یا اجاره کنند و از همکاران خود درخواست دارم که اجازه ندهند سونامی سوداگری این بازار را تحت تاثیر قرار دهد.
 
عقبایی گفت: شماره تلفن ۷۳۳۴ از سراسر کشور آماده پاسخگویی اتحادیه مشاوران املاک به شهروندان است.