به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از نصر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در دیدار با اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان و فعالان امر ازدواج استان، با انتقاد از مهریه های سنگین در میان خانواده ها، اظهار کرد: افزایش های مهریه های ازدواج در هیچ جای دین مبین اسلام وجود ندارد و ادامه این روند منجر به مشکلات بزرگ و عدیده در کشور خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه مراکز مشاوره های قبل از ازدواج باید توسعه یابد، افزود: سبک ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) الگوی گمشده جامعه امروز است و ازدواج مهمترین موضوع جامعه و جوانان به شمار می رود.
آل هاشم اضافه کرد: ازدواج های بدون مطالعه و بدون کنترل پدر و مادر، عدم شناخت از یکدیگر و خانواده ها، تصمیمات احساسی و آشنایی های بدون محدودیت پسر و دختر، کاهش ازدواج های پایدار امروزی را موجب شده است.
وی ادامه داد: مراکز مشاوره های قبل از ازدواج در استان باید به کارشناسان و روان شناسان مجرب مجهز و تعداد این مراکز توسعه یابد تا جوانان به بهترین شکل با نیازهای قبل از ازدواج و یک زندگی پایدار آشنا شوند.
آل هاشم با بیان اینکه باید همگی نگران حال جوانان باشیم، اظهار کرد: دشمنان تا بن دندان خود را تجهیز کرده اند تا جوانان این کشور را از ما بگیرند و باید با برنامه ریزی، دقت و کنترل جوانان را حفظ کنیم.
وی، برنامه ریزی صحیح و عدم موازی کاری ارگان ها و توجه و محبت و کار فرهنگی در موضوع جوانان و ازدواج را مهمترین راهکار برای رفع نیازهای جوانان دانست و یادآور شد: در این مسیر توجه نیروی های مسلح و مساجد به جوانان باید بیشتر شده و گروه های مشورتی در موضوع ازدواج فعال تر شوند.