پایگاه خبری علت :پیکر شهید مرزبان ایرانی به کشورمان منتقل شد.

به گزارش ایسنا، پیکر شهید استوار توحید ملک‌زاده، مرزبان کشورمان که در حمله عناصر ضد انقلاب در مرز زخمی شده و پس از انتقال به ترکیه شهید شد، تحویل مرزبانان جمهوری اسلامی ایران شده و طی تشریفاتی به کشورمان منتقل شد.

پیکر این شهید مرزبانی، پس از ورود به خاک کشورمان امروز (سه‌شنبه) با حضور گسترده مردم شهید پرور، فرماندهان نظامی، انتظامی و مسئولان شهرستان مرزی ماکو تشییع و برای خاکسپاری به زادگاهش در شهر سلماس انتقال یافت و در مراسمی با حضور مسئولان ارشد نظامی ایران و ترکیه از طریق مرز بازرگان تحویل مقام‌های ایرانی شد.

شاهین علیزاده، فرماندار شهرستان ماکو مجرومان حادثه تیراندازی تروریست‌ها به مرزبانان و کارشناسان آب ایران را سرباز علی مردی و مهندسان امور آب متشکل از حسن زمانی و محمدعلی گلشن اعلام کرد.

در اثر تیراندازی تروریست‌ها به مرزبانان و کارشناسان سازمان آب در منطقه بورالان ماکو دو نفر از مرزبانان کشورمان به همراه دو نفر از کارشناسان سازمان آب زخمی و به بیمارستان منتقل شدند اما یکی از مرزبانان به علت شدت جراحت‌های وارد شده به شهادت رسید.

در پی این حادثه مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، با اظهار همدردی و تسلیت به مناسبت شهادت یکی از مرزبانان کشورمان اعلام کرد تروریست‌های پ.ک.ک عامل این حادثه بوده‌اند و ماموران ترکیه در حال پیگیری مساله هستند و نتیجه را به اطلاع مقام‌های ایرانی خواهند رساند.

وزیر کشور ترکیه نیز در تماس تلفنی به سفیر جمهوری اسلامی در آنکارا اطمینان داد موضوع با جدیت در حال پیگیری است و نتیجه اعلام خواهد شد.