پایگاه خبری علت :برانکو و پرسپولیس همچنان صاحب بهترین جایگاه در رده‌بندی جهانی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت «clubworldranking» تازه‌ترین رده‌بندی برترین باشگاه‌های جهان را اعلام کرد که بر این اساس رئال مادرید همچنان با ۱۷ هزار و ۶۹۶ امتیاز در صدر این رده‌بندی قرار دارد و بارسلونا با ۱۵ هزار و ۵۲۹ امتیاز و اتلتیکومادرید با ۱۳ هزار و ۳۸۳ امتیاز نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم هستند.

پرسپولیس با ۳۹۵۴ امتیاز و ۶ پله سقوط در رده صد و چهلم جهان جای دارد و در بین تیم‌های ایرانی صاحب بهترین جایگاه است. استقلال نیز با چهار پله صعود در رده صد و هشتاد و چهار قرار گرفته و دومین تیم برتر ایرانی این رده‌بندی است. استقلال خوزستان با ۱۹ پله سقوط در رده سیصد و سی و ششم ایستاده و در بین تیم‌های ایرانی صاحب جایگاه سوم است.

در رده‌بندی مربیان جهان زین‌الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید با ۱۷ هزار و ۶۹۶ امتیاز در صدر ایستاده است. رناتو گائوچو، سرمربی گرمیوی برزیل با ۱۳ هزار و ۲۷۴ امتیاز دوم است و دیه‌گو سیمئونه، سرمربی اتلتیکومادرید نیز با کسب ۱۲ هزار و ۷۹۵ امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

برانکو ایوانکوویچ در بین مربیان لیگ برتر ایران صاحب بهترین جایگاه است. سرمربی کروات پرسپولیس با کسب ۳۲۹۸ امتیاز و با یک پله صعود در مکان صد و سی‌ و نهم جهان قرار گرفت. علیرضا منصوریان، سرمربی پیشین استقلال با دو پله صعود در رده دویست‌ونهم قرار گرفته است و پورموسوی، سرمربی فولاد نیز با کسب ۱۶۶۱ امتیاز و سقوط ۱۵ پله‌ای در مکان سیصد و سی و نهم جای دارد. منصوریان و پورموسوی به ترتیب دومین و سومین مربی برتری این رده‌بندی هستند.