آیت الله عباس کعبی در گفت‌وگو با علت، با گرامیداشت رحلت پیامبر اسلام (ص) عنوان کرد: مهم ترین پیام های رسالت و بعثت نبی اکرم (ص) مکارم اخلاق، عقلانیت و التزام به کرامت انسانی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: اخلاق نبوی ریشه در توحید و ایمان عمیق به خداوند دارد و سیره نبوی بیانگر راستگویی و صداقت، وفای به عهد، امانتداری و ارتباط با خدای متعال می باشد.

وی تصریح کرد: نبی اکرم (ص) با جهل و رفتارهای تهی از اخلاق مبارزه کرد و انسان های بزرگی را تربیت ساخت که در رکابش خدمات ارزنده ای به جوامع اسلامی داشتند.

کعبی اظهار داشت: ایشان در واقع برای کامل شدن دین و تمام‌ کردن مکارم اخلاق مبعوث شدند و الگوپذیری جوامع اسلامی از منش و اخلاق رسول الله، جامعه را به سمت مکارم اخلاقی و انسانی سوق خواهد داد.

وی بیان کرد: صبر، رافت اسلامی، مدارا با مردم و دستگیری از ضعیفان، مبارزه با ستمگران و عدالت از ویژگی‌های برجسته رسول الله می باشد.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: از ویژگی های پیامبر اسلام (ص) همچنین رحمة للعالمین است؛ بدان معنا که نسبت به کرامت انسانی همه انسان ها واقف بود، بی شک جهان امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه الگوپذیری از منش پیامبر(ص) است.

وی یادآور شد: پیامبر اسلام (ص) به واقع مظهر عقلانیت، خرد و اخلاق و رافت است و دیدگاه تکفیری ها و وهابیت سنخیتی با این ویژگی‌های پیامبر اسلام (ص) ندارد.

کعبی تصریح کرد: بسیاری از معاندان اسلام در صدد هستند ارزش های اخلاقی و انسانی که پیامبر اسلام (ص) در ترویج آن به بعثت رسید را کمرنگ کنند؛ زیرا به خوبی می دانند که دین اسلام مغایر با ظلم و ستم و استبداد است.

وی عنوان کرد: پیامبر اسلام(ص) دینی را به بشریت اهداء کرد که در آن مسیر کمال و تعالی پیموده می شود و انسان در سایه حکومتی دینی و اسلامی بسر می برد و به دور از رذایل انسانی گام در جهت تربیت نفس و کمال بر می دارد.

انتهای پیام