به گزارش علت ؛ علیرضا صمیمی اظهار داشت: نمایشگاه خوشنویسی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ و هنر خوشنویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و معرفی خوشنویسان شهرستان قرچک برپا شده است.

وی بابیان اینکه خوشنویسان با ذوق و نوآوری رنگ و جلای خاصی به این رشته از هنر داده‌اند گفت: قرچک استعدادهای فراوانی در رشته های مختلف هنری دارد و مراکز فرهنگی و هنری به خصوص آموزشگاههای خصوصی و کانونهای فرهنگی و هنری و آموزش و پرورش می‌توانند با استعداد یابی قدم‌های خوبی برای شناساندن هنر اصیل این شهرستان بردارند.

رئیس انجمن خوشنویسان قرچک گفت: در این نمایشگاه بیش از ۳۰ اثر از هنرمندان خوشنویس(خط نستعلیق،شکسته،خط تحریر) طراز اول این شهرستان به مدت ۱۰ روز در معرض دید علاقمندان قرار میگیرد.

صمیمی گفت: علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان مراجعه کنند.

این نمایشگاه مورد استقبال هنر جویان و مدعوین قرار گرفت و شور و اشتیاق هنرمندان و هنرجویان چنان بود که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازحمایت همه جانبه اینگونه برنامه های فرهنگی و هنری  تاثیر گذار در این شهرستان تاکید کرد و آمادگی خود را به جهت حمایت و مساعدت لازم ابراز داشت.

لازم به ذکر است ،نمایشگاه آثار استادان  وهنرجویان خوشنویسی تا ۲۶خرداد در معرض تماشای علاقمندان به هنر خطاطی و خوشنویسی است.

 

خبرنگار غلامی