پایگاه خبری علت :دولت پیشنهاد قبلی خود برای افزایش تعرفه واردات خودرو تا ۱۵۰ درصد را پس گرفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از گذشت ۶ ماه از بسته شدن سایت ثبت سفارش واردات خودرو و بنا بر قول شفاهی وزیر صنعت دیروز قرار بود دستورالعمل واردات خودرو به صورت رسمی ابلاغ شود اما هنوز این موضوع اجرایی نشده است،  اما به نقل از مقامات مسؤل تعرفه واردات خودرو اعلام شده که براساس آن حقوق ورودی انواع خودرو سواری با حجم موتور تا ۱۵۰۰ سی سی ۵۵ درصد و برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی سی ۷۵ درصد و خودروهای دارای حجم موتور ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی سی ۹۵ درصد تعیین شده است.

البته هفته گذشته خبرگزاری تسنیم جدول پیشنهادی دولت برای تعرفه وادرات خودرو در سال ٩۶ را منتشر کرده بود که براساس آن دولت تصمیم داشت تعرفه ها را تا ۱۵۰ درصد افزایش دهد.

بر اساس پیشنهاد دولت، تعرفه واردات خودروهای ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی سی از ۵۵ درصد به ۱۳۰ درصد و تعرفه واردات خودروهای بالاتر از ۲۵۰۰ و ۳۰۰۰ سی سی به ۱۵۰ درصد افزایش پیدا می کرد. اما با گذشت یک هفته دولت این پیشنهاد را تغییر داد و تصمیم گرفت تا فعلا  واردات خودروهای سواری با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار و همچنین خودروهای سواری با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی را ممنوع  کند. البته هنوز مشخص نیست این ممنوعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

جدول پیشنهاد قبلی دولت برای تعرفه ها به شرح زیر بوده است: