به گزارش پایگاه خبری علت ؛ صبح امروز همایش بررسی مشکلات آب و کشاورزی با حضور جمعی از نمایندگان مجلس ،کشاورزان و مسئولین شهرستان ری برپا شد .
در این همایش دکتر علیجانی زمانی به سخنرانی پرداخت و گفت : کمبود آب و مدیریت آب از بحث های مهم در کشور هستند که همواره باید در راس امور قرار گیرند و به مشکلات آب و کشاورزی رسیدگی شود .
نماینده مجلس اسلامشهر،  ری، شمیرانات و پردیس در ادامه افزود : ما در کشور سی میلیارد مترمکعب فاضلاب و پسماند داریم که باید در کشور بازچرخانی شده و با مدیریت آب مشکلات فاضلاب در کشور حل شوند .
دکتر علیجانی زمانی یادآور شد :متاسفانه ما در کشور سد داریم اما لوله کشی مناسب نداریم ، تصفیه خانه داریم اما شبکه آبرسانی ما دچار مشکل است لذا در جهت بهبود روند کشاورزی در کشور باید به سرعت این مشکلات را رفع نماییم .
وی در ادامه اظهار داشت : زمانی که بحث آب حل شود کشاورزی نیز می تواند به حد مطلوب خود برسد و در این راستا امنیت غذایی مردم نیز تامین می شود .
نماینده مجلس اسلامشهر، ری ، شمیرانات و پردیس با اشاره به ظرفیت شهرستان ری در خصوص کشاورزی گفت: در شهرستان ری
۶۰ هزار زمین قابل کشت وجود دارد که سی هزار زمین قابل کشت هستند و از مابقی زمین های کشاورزی نمی توان استفاده بهینه نمود .
وی با اشاره به اینکه پیگیری اجرایی شدن طرح ساماندهی آب های آلوده جنوب تهران در دستور کار است ؛ افزود : توزیع عادلانه حق آبه شهرستان ری و رسیدگی به وضعیت قنات های شهرتسان ری که توسط مترو تخریب شده اند ، از دیگر برنامه های اجرایی می باشد .
محسن علیجانی زمانی با بیان اینکه مشکل خشک شده چمشه علی در حال بررسی است ، خاطرنشان کرد : اگر مشکلات اساسی کشاورزان در بخش کهریزک حل گردد و حق آبه از رودخانه کن برای کشاورزی توزیع شود می توانئ هزار شغل مستقیم و چهار هزار شغل غیر مستقیم ایجاد نماید .