روحانی

پایگاه خبری علت :رئیس‌جمهور گفت: نهم دی روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در دیدار سفرا و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت امام صادق(ع)، پیامبر اسلام را اسوه اخلاق و پاکدامنی خواند و افزود: حضرت محمد(ص) درس وحدت، اتحاد و برادری را برای جهان به ارمغان آورد.

وی با بیان “امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیروی از نبی مکرم اسلام هستیم” گفت: با وحدت ملت و هدایت رهبر بزرگمان در برابر قدرتهای جهان به پیروزی رسیدیم و راه این پیروزی ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور با توجه به در پیش بودن دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، این انتخابات‌ها را آزمون عظمت جهانی کشور دانست و افزود: همه باید به فکر پیروزی نظام اسلامی و کشور در این انتخابات باشیم.

روحانی به حماسه ایرانیان در ۹ دی سال ۸۸ نیز اشاره و تأکید کرد: ۹ دی، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود.

وی گفت: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه برنامه‌ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب تأمین شده است و شکر این نعمت با وحدت بیشتر و کمک به دنیای اسلام برای نجات کشورها از تروریسم و دخالت بیگانگان میسر خواهد بود.

رئیس جمهور با اعلام اینکه دشمنان، جهان اسلام را به جان یکدیگر انداخته‌اند، گفت: اگر کشورهای بزرگ اسلامی کنار یکدیگر به فکر مسائل عامه مسلمین بودند، به‌راحتی مشکلات منطقه حل و فصل می‌شد.

روحانی با ابراز اینکه برخی کشورهای اسلامی به‌جای تعامل فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر، با قدرتهای بیرون منطقه تعامل می‌کنند، افزود: جای تأسف است که کشوری از پیروزی یک ملت در عرصه سیاسی ناراحت باشد و سرمایه سیاسی جهان اسلام را به‌ثمن بخس در اختیار قدرتهای بیگانه قرار دهد.

وی در پایان اضافه کرد: کشوری که بیشترین نقش را در کاهش قیمت نفت داشت، اکنون بودجه سال آینده خود را با کسری صد میلیارد دلاری بسته که این نشان می‌دهد کسی که چاه برای دیگران می‌کَند اول خود در آن خواهد افتاد.