رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

یک شرکت مخابراتی روز گذشته و در کنگره جهانی موبایل از دو ربات مجهز به فناوری ۵G رونمایی کرد که قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر بودند.

خبرگذاری علت  به نقل از رویترز، روز گذشته شرکت مخابراتی ورایزون از ۲ ربات در کنگره جهانی موبایل رونمایی کرد که از فناوری نسل پنجم اینترنت همراه و «رایانش اج موبایل» (mobile edge computing ) برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کردند.

رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

«رایانش اج» با استفاده از فناوری واقعیت افزوده و یادگیری ماشینی انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده در محل (محیط کارخانه، دکل نفتی یا فضای اداری) را تحلیل می‌کند و نیازمند نوعی از فرایند سریع انتقال اطلاعات است که فقط سیگنال‌های ۵G آن را فراهم می‌کنند.

ریما قریشی مدیر ارشد استراتژی ورایزنون در این مراسم گفت: هنگامیکه بیش از یک ربات در محیطی فعالیت می‌کنند، مشکلاتی به وجود می‌آید زیرا آنها فقط ماشین هستند و نمی‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. فناوری ۵G کمک می‌کند تا ربات‌ها با یکدیگر و همچنین دستگاه‌های مختلف ارتباط برقرار کنند.

ربات‌های متصل به اینترنت و هوشمندتر برای کارآمدتر کردن اتوماسیون در فضای کارخانه، نظارت از راه دور و کاهش هزینه‌ها ضروری هستند.

در این مراسم دو ربات روی صحنه حاضر شدند که یکی از آنها شبیه سگ و دارای ۴ پا بود و جی جی نام داشت. ربات دیگر بدنه‌ای جعبه‌ای شکل و «مکیل» نام داشت. این ربات مجهز به چرخ بود.

به گفته قریشی برای آموزش به ربات‌ها، مهندسان به طور ناگهانی جلوی آنها می‌پریدند، ربات‌های دیگر را به مسیر حرکت آنها می‌فرستادند یا جعبه‌هایی را در مسیرشان پرتاب می‌کردند. البته در این فرایند هیچیک از مهندسان یا ربات‌ها آسیبی ندیدند.

انتهای پیام /*

مطلب پیشنهادی

برنامه های آموزش و پرورش در دهه ولایت و امامت اعلام شد

برنامه های آموزش و پرورش در دهه ولایت و امامت اعلام شد مدیرکل قرآن، عترت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *