پایگاه خبری علت :بهرام قاسمی با اشاره به پایان مهلت بررسی های برجام در کنگره امریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هر وضعیتی در قبال عملی نشدن تعهدات امریکا در برجام و ادامه کارشکنی‌ها و بدعهدی‌های واشنگتن در این زمینه آمادگی کامل دارد.

امریکا باید از کارشکنی‌ها، تخطی‌ها و بدعهدی‌هایش دست بردارد

وی نحوه روند بررسی برجام در کنگره امریکا را از مسائل داخلی این کشور دانست و اظهار داشت: آنچه برای ما اهمیت دارد پایبندی دولت امریکا به برجام است که باید تعهداتش را بهنگام و در زمان لازم انجام دهد و از کارشکنی‌ها، تخطی‌ها و بدعهدی‌هایش دست بردارد.

آنچه اهمیت دارد اجرای تعهدات کشورها در چارچوب توافق هسته‌ای است

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه اضافه کرد: ما این موضوع را پیگیری می‌‌کنیم و آنچه اهمیت دارد ادای تعهدات دولت امریکاست. آنچه جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای جهان و به ویژه دیگر شرکای حاضر در مذاکرات هسته‌‌ای از امریکا انتظار دارند اجرای تعهدات این کشور در چارچوب توافق هسته‌ای است.

برای هر وضعیتی آمادگی کاملی داریم

قاسمی درباره میزان آمادگی کشورمان به ویژه تدابیر هیات عالی نظارت بر برجام برای مقابله با اقدام احتمالی امریکا در خروج از توافق هسته‌ای تصریح کرد: در صورت عملی نشدن تعهدات آمریکا و ادامه کارشکنی‌‌ها و بدعهدی‌های این کشور، برای هر وضعیتی آمادگی کاملی داریم و برنامه‌ها و سناریوهای متناسب را تدوین کرده‌ایم.

برنامه‌ها و سناریوهای لازم در هیات عالی نظارت بر برجام بررسی و تدوین شده است

به گزارش صداوسیما، سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: این موضوع در هیات عالی نظارت بر برجام بررسی و برنامه‌ها و سناریوهای لازم تدوین شده است که در زمان لازم و در صورت نیاز این هیات، موضوعات و مواضعش را به طور شفاف و علنی مطرح خواهد کرد و اقداماتی را که در قبال وضع نابهنجاری که از جانب امریکا ایجاد می‌شود، اعلام می‌کند.