115233_PhotoA

پایگاه خبری و تحلیلی علت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری باقرشهر :سعید استادفرج از میزان آلودگی این شهر به جهت وجود آلاینده هایی همچون صنایع در این شهر ابراز نارضایتی کرد و گفت : با توجه به اینکه در ایام سرد سال همواره شاهد پدیده وارونگی هوا هستیم ، متاسفانه تبعات این آلودگی در باقرشهر بیش از شهرهای دیگر به چشم می خورد و دلیل آن هم وجود آلاینده هایی مانند پالایشگاه در شهر ماست.

شهردار باقرشهر با اشاره به اینکه بنا به گزارشهای اعلام شده، در هفته جاری همواره شهرستان ری  بیشترین میزان آلایندگی را در استان تهران داده است، افزود: شهرستان ری، بالفطره بالاترین سطح آلودگی را دارد و در باقرشهر وجود آلاینده ها این هشدار را نتنها به مرز هشدار که به مرز خطر و حتی آسیب رساندن به شهروندان شهر ما می رساند. متاسفانه با پیگیری بنده از مراکز درمانی شهر متوجه شدم در این ایام تعداد مراجعان به دلیل بیماری های ناشی از آلودگی هوا افزایش یافته است که اکثر آنها هم سالمندان و کودکان بوده اند .

شهردار باقرشهر با ابراز گله مندی از مدیریتهای کلان در خصوص تخصیص عوارض صنایع آلاینده به شهرداریها، در ادامه گفت: همانطور که قانون به صورت صریح به آن پرداخته است ، اگر در شهر آلایندگی و صنایعی آلاینده وجود داشته باشد ، این صنایع باید بخشی از درآمد خود را بعنوان عوارض به شهرداری بپردازند تا شهرداری با مدیریت خود بتواند از آن بخش در خصوص رفع عوارض آلاینده ها، ایجاد فضای سبز و غیره اقدام کند . اما با تصمیمی که در سطح کلان اتخاذ شده است با وجود اینکه سهم باقرشهر از آلاینده هایی مانند پالایشگاه صد در صد است ، میزان دریافتی ما از عوارض این آلاینده به همان میزانی است که دیگر شهروندان شهرستان ری بهره مند می شوند. در تببین این گفته باید تاکید کنم میزان دریافتی ما از عوارض این آلاینده ها با شهروندان خاور شهر، حسن آباد و غیره برابر است و شاید به جرات بتوانم بگویم این تصمیم تضییع حقوق شهروندان ماست.

گفتنی است بنا به تصمیم دولت مقرر شده است میزان سهم باقرشهر از عوارض آلاینده های این شهر با شهرهای دیگر شهرستان ری برابر باشد.