شهردار باقرشهر گفت: شهر سنگ باقرشهر بر اساس طرح تفضیلی جدید به شهر نمایشگاهی و تجاری تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری علت  ؛ علیرضا ناصری پور افزود: ایجاد شهر نمایشگاهی و تجاری در باقرشهرعلاوه بر رونق کسب و کار فعالان اقتصادی موجبات اشتغال جوانان جویای کاری جنوب تهران را نیز مهیا می کند.
وی با بیان اینکه شهرسنگ باقرشهر ۱۵۰هکتار مساحت دارد، عنوان کرد: این شهر یکی از مراکز عمده تولید سنگ و قطب صنعتی استان تهران محسوب می شود که باید از ظرفیت های عظیم اقتصادی این منطقه در رفع بیکاری، افزایش درآمدهای شهرداری و توسعه پایدار شهری این منطقه استفاده کرد.
ناصری پور با اشاره به اینکه ۵۰ سال از ساخت اولین کارخانه سنگبری در باقرشهر می گذرد، یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ در زمینه های تولید و فروش سنگ های تزئینی و ساختمانی، تولید نایلکس، ظروف پلاستیک و تولید مواد غذایی در این شهر صنعتی فعالیت دارند.
وی در ادامه بازسازی بافت فرسوده را از اولویت های شهرداری باقرشهر بیان کرد و گفت: مدیریت شهری باقرشهر در جهت نوسازی بافت های فرسوده باید از این فرصت ایجاد شده به بهترین شکل استفاده نماید چرا که نوسازی بافت فرسوده علاوه بر توسعه شهری موجب افزایش اشتغال و رفع بیکاری نیز می شود.
باقرشهر با مساحت ۵۰۰ هکتار یکی از شهرهای کلان شهر تهران است که در محور ارتباطی تهران ـ قم و در حوزه سرزمینی شهرستان ری واقع شده است.

 منبع : روابط عمومی شهرداری باقرشهر