به گزارش علت، مدیرعامل بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این رابطه، گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ساعت ۶ صبح روز دوشنبه، با تشکیل ستاد پشتیبانی از مناطق زلزله‌زده، علاوه بر ارسال صدها تن کمک، به سامان‌دهی ۱۰۰ گروه جهادی برای کمک به مردم مناطق زلزله‌زده پرداخته است.

 عارف نوروزی، فهرست کمک‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مناطق زلزله‌زده را شامل ۲۰ تریلر آب معدنی، صد هزار قوطی انواع کنسرو، ۲۰ هزار تخته پتو، ۲۰ هزار بالشت، ۲۰ تن خرما، ۴۰ تن البسه، کیف، کفش و لباس گرم، هزار چراغ خوراک‌پزی و وسایل گرمایشی، ۱۰موتور برق بیان کرد و گفت که علاوه بر این اقلام، تقاضای ۳۰ تن خرما، ۱۰۰ هزار کنسرو تن ماهی و ۳۰ تریلی آب معدنی دیگر هم شده که به زودی نسبت به ارسال آن‌ها اقدام خواهد شد. 
 مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: ۵۰ درصد از این کمک‌ها تاکنون به مناطق زلزله‌زده رسیده و با هماهنگی ستاد بحران و استاندار کرمانشاه در حال توزیع در میان مردم است.
 نوروزی خاطر نشان کرد: ۴ درمانگاه سیار بنیاد برکت هم به زودی در مناطق زلزله‌زده با کادر درمانی مستقر خواهند شد و هم چنین ۵ کامیون انواع دارو، سرم، انواع آنتی‌بیوتیک‌ها و اقلام اورژانسی به این مناطق ارسال شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان این‌که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بازسازی مدارس و تعدادی از منازل را  در مناطق زلزله‌زده و نیز تعدادی از مناطق روستایی که تخریب در آن‌ها گسترده بوده، تقبل کرده، افزود: باید منتظر باشیم تا شرایط اضطراری به پایان برسد تا بتوانیم در این خصوص هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: تاکنون ۱۰۰ گروه جهادی شامل تیم‌های پزشکی در مناطق زلزله‌زده مستقر شده که این گروه‌ها بازوی خوبی برای رساندن کمک‌ها به همه‌ی مناطق آسیب‌دیده از این واقعه‌ی تأسف‌بار است.

انتهای پیام