به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال استقلال در سومین بازی خود در گروه D لیگ قهرمانان آسیا، از ساعت ۱۸:۵۰ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه هزاع بن زاید میهمان العین امارات بود و به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت. تیام (۵۱) و (۷۷) برای استقلال و مارکوس برگ (۶۴) و احمد خلیل (۸۸ ــ پنالتی) برای العین موفق به گلزنی شدند.

شاگردان وینفرد شفر که در هفته‌های اخیر نمایش خوبی داشتند و با شکست پرسپولیس گام به این مسابقه گذاشته بودند، برابر العین بازی خود را به حریف دیکته کردند، اما یعقوب داور مالزیایی دو پنالتی کاملاً اشتباه گرفت تا اجازه ندهد حریف در خانه خود شکست بخورد. پاسکاری‌های بازیکنان استقلال حریف را خسته کرده بود، به‌خصوص پاسکاری‌های ترکیبی که منجر به هر دو گل نماینده ایران شد.

این نتیجه در حالی رقم خورد که خردادماه سال جاری و در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا، تیم استقلال با هدایت علیرضا منصوریان با نتیجه ۶ بر یک شکست خورده بود. سایت AFC هم تقابل این دو تیم را دشمنان آسیا نامیده بود.

استقلال با این پیروزی ۵امتیازی شد و همچنان در صدر جدول باقی ماند. دیگر بازی این گروه را الهلال عربستان و الریان قطر ساعت ۲۰:۴۵ به‌وقت ایران برگزار می‌کنند.

ترکیب العین: خالد عیسی، تسوکاسا شیوتانی، مهند سالم (۸۴ ــ خلیل)، احمد برمان، محمد غریب، ریان یسلم، عامر عبدالرحمن (۵۵  ــ الحبابی)، عمر عبدالرحمن، حسین الشحات، لوکاس کایو (۹۰ ــ اسماعیل) و مارکوس برگ.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، سید مجید حسینی (۸۶ ــ پژمان منتظری)، روزبه چشمی، وریا غفوری، امید نورافکن، فرشید باقری، امید ابراهیمی، سرور جپاروف، داریوش شجاعیان (۸۰ ــ خسرو حیدری)، فرشید اسماعیلی و مامه تیام (۸۹ ــ علی قربانی).

نیمه اول

دقیقه ۳: ارسال خطرناک روی دروازه استقلال می‌توانست تهدید جدی باشد، اما حسین حسینی توپ را گرفت.

دقیقه ۷: شوت عمر عبدالرحمن را حسینی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۱۰: پاس جپاروف به تیام رسید و این بازیکن می‌توانست توپ را رها کرده تا داریوش شجاعیان در موقعیت خوبی قرار بگیرد، اما آن را از دست داد.

دقیقه ۱۳: پاس عمقی خوب به مهاجم العین رسید، اما خروج حسینی با گرفتن توپ همراه بود.

دقیقه ۲۰: ارسال خوب امید نورافکن را مدافع العین راهی کرنر کرد.

دقیقه ۲۲: روزبه چشمی به‌دلیل خطا روی عبدالرحمن از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۳۴: پاس عمقی خوبی به تیام رسید و مهاجم سنگالی پس از دریبل دروازه‌بان العین می‌توانست دروازه را باز کند، اما توپش از کنار دروازه راهی اوت شد؛ البته کمک‌داور این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۳۶: نفوذ بازیکنان العین می‌رفت تا برای آنها موقعیت خطرناکی ایجاد کند، اما ضربه شماره هفت العین را سیدمجید حسینی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۱: جپاروف هافبک ازبکستانی استقلال ارسال خوبی روی دروازه العین داشت که تیام می‌توانست وارد دروازه کند، اما توپ بدون برخورد به کسی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: شوت فرشید اسماعیلی از بالای دروازه راهی اوت شد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۱: فرشید باقری نزدیک خط طولی در حالی که سه بازیکن العین او را احاطه کرده بود، توپ را به جپاروف رساند، در ادامه توپ به وریا غفوری رسید و شوت این بازیکن را که باز هم نفوذ کرده بود، مدافعان دفع کردند. پس از آن جپاروف به اسماعیلی پاس داد و ارسال این بازیکن را تیام وارد دروازه کرد. کار تیمی استقلال در این صحنه نتیجه داد تا این تیم جلو بیفتد.

دقیقه ۵۳: شوت امید نورافکن از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۶: ضربه مارکوس برگ مهاجم سوئدی العین را حسینی روانه کرنر کرد. یک دقیقه بعد شوت سالم از بالای دروازه حسینی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۴: با وجود پاسکاری‌های متوالی بازیکنان استقلال، تیم العین به‌راحتی از ارسال روی دروازه توسط برگ به گل تساوی دست یافت.

دقیقه ۷۱: نفوذ کایو و عبور از روزبه چشمی با پاس خوب به برگ همراه شد و ضربه این بازیکن از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۳: کایو در برخورد با فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه استقلال روی زمین افتاد و در حالی که پنالتی نبود، داور اهل مالزی این بازی پنالتی اعلام کرد.

دقیقه ۷۴: ضربه پنالتی برگ را حسینی گرفت و در ادامه باز هم توپ برگشتی او را حسینی دفع کرد.

دقیقه ۷۷: پاسکاری ترکیبی امید نورافکن، فرشید اسماعیلی باز هم تیام استفاده کرده تا برای دومین بار دروازه حریف را باز کند.

دقیقه ۸۳: سانتر وریا غفوری موقعیت خطرناکی برای آبی‌پوشان ایجاد کرد، اما مدافعان العین توپ را دور کردند.

دقیقه ۸۷: باز هم بدون اینکه برخوردی در محوطه جریمه استقلال رخ دهد، داور مالزیایی خطای منتظری را گرفت تا باز هم به‌سود العین پنالتی بگیرد. او به مدافع استقلال هم کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۸۸: احمد خلیل این بار از روی نقطه پنالتی دروازه حسینی را باز کرد تا باز هم بازی به تساوی کشیده شود.

دقیقه ۱+۹۰: الحبابی از داور کارت زرد گرفت.