به گزارش پایگاه خبری علت  به نقل زا  خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در هفته دوم لیگ ملت‌‌های والیبال با نتیجه ۳ بر ۲ آرژانتین را شکست داد.

دو تیم ایران و آرژانتین در آخرین بازی هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال در حالی به مصاف هم رفتند که ایران به‌دنبال جبران شکست غیرمنتظره مقابل ژاپن در هفته نخست بود و آرژانتین هم در خانه فقط به‌دنبال راهی برای جبران ۳ شکست هفته نخست می‌گشت.

ست نخست بازی با برتری محسوس میزبان در حمله همراه بود. بازیکنان ایران در این ست، ۱۰ امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور و ۸ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم ملی آرژانتین ۱۶ امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور و ۸ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد. استفاده از فاکوندو کونته، ستاره نه‌چندان آماده تیم ملی آرژانتین که در هفته نخست غایب بود، نشان می‌داد که ولاسکو به‌دنبال پیروزی در شهر «سن‌خوان» است. نتیجه این ست ۲۵ بر ۲۱ به‌سود میزبان بود.

ست دوم با اشتباهات متعدد بازیکنان آرژانتین همراه شد و همین موضوع سبب شد تا برتری از آن بازیکنان ایران باشد. تا پایان این ست تیم ایران ۲۱ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، یک امتیاز مستقیم سرویس و ۱۷ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند و در مقابل ۲۷ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۱۴ امتیاز از اشتباهات ایران، نصیب آرژانتین شد اما این ست با حساب ۲۲ بر ۲۵ به‌سود ایران به پایان رسید.

بازیکنان ایران در ست سوم نیز تیم برتر میدان بودند و علی‌رغم حمله ضعیف‌تر توانستند مثل ست قبل ۲۲ بر ۲۵ برنده شوند. تا پایان این ست تیم ایران ۳۰ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۲۷ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند و در مقابل ۴۲ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۱۹ امتیاز از اشتباهات ایران، نصیب آرژانتین شد.

لبخندهای بازیکنان ایران در پایان ست سوم نشان می‌داد که آنها خود را برنده بازی می‌دانند و همین موضوع برای آنها در شروع ست چهارم دردسرساز شد. آنها در تمام طول ست در تعقیب حریف بودند تا اینکه در نهایت ۲۶ بر ۲۴ شکست خوردند. ضعف ایران در حمله باز هم مشهود بود. تا پایان این ست تیم ایران ۴۱ امتیاز از اسپک، ۵ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ امتیاز مستقیم سرویس و ۳۵ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند و در مقابل ۶۱ امتیاز از اسپک، ۴ امتیاز از دفاع روی تور، ۵ پوئن سرویس و ۲۳ امتیاز از اشتباهات ایران، نصیب آرژانتین شد.

حضور فرهاد سال‌افزون، پاسور دوم تیم ملی ایران که با ۲ خطای پنجه همراه شد نیز در نوع خود جالب توجه بود.

ست پنجم با اختلاف کمی به‌سود ایران همراه شد ولی شاگردان کولاکوویچ توانستند کم‌کم اختلافات را زیاد کنند و در نهایت و با نتیجه ۱۵ بر ۹ مقابل آرژانتین به برتری رسیدند.

در پایان این بازی تیم ایران ۴۹ امتیاز از اسپک، ۶ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ امتیاز مستقیم سرویس و ۴۰ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند و تیم ملی آرژانتین در مقابل ۶۹ امتیاز از اسپک، ۴ امتیاز از دفاع روی تور، ۵ پوئن سرویس و ۲۵ امتیاز از اشتباهات ایران، به دست آوردند.

تیم ملی ایران از ساعت ۱:۴۰ فردا یکشنبه به مصاف ایتالیا خواهد رفت.