پایگاه خبری علت :مهندس محسن هاشمی که در شبکه افق حضور یافته بود، خطاب به مجری گفت: توان نظام را زیرسوال نبرید، این حرفهای ضدانقلابی از طرف شما مشکوک است.

به گزارش انتخاب، وی افزود: ناامید و نگران کردن مردم،ضدانقلابی است،بجای این حرفها،بگوییدچه کارهایی باید انجام شود.

گزیده سخنان محسن هاشمی در زیر می آید:

گسل‌های تهران همیشه در حد یک تا دو ریشتر فعال بوده‌اند. نمی‌توان گفت بین ۲ تا ۱۶ هفته آینده زلزله بزرگی در تهران رخ می‌دهد ولی همیشه منتظر وقوع حادثه هستیم.

تمهیداتی برای تهران اندیشیده شده ولی آمادگی مواجهه با زلزله بزرگ در پایتخت را نداریم. ۳۰ استان در صورت بروز حادثه بزرگ، معین مناطق مختلف تهران هستند.

قرار شده موضوع زلزله تهران در جلسه سران قوا مطرح شود تا اگر اعتبارات دولتی تکافو نکند، از رهبر معظم انقلاب درخواست شود.

زلزله تهران نشان داد مردم آمادگی کافی ندارند و صدا و سیما و آموزش و پرورش باید آموزش‌های لازم را در مورد زلزله ارائه دهند.

مأموریت سپاه، ارتش و هر یک از نهادها و وزارتخانه‌ها که تعداد آنها به ۲۰ مورد و ۸۰ کارگروه می رسد برای زلزله بزرگ تهران مشخص شده است.

دستورالعمل پایدارسازی به ادارات دولت و بیمارستان‌ها از حدود ۱۰ سال پیش ارائه شده و بسیاری از آن‌ها این کار را انجام داده‌اند.

وزارت نفت می‌گوید سازه‌هایی برای عدم آسیب به دو مخزن بزرگ سوخت در تهران احداث کرده و شیرهای قطع خودکار گاز هم نصب شده است.

بیش از ۱۰۰ سوله بحران در تهران آماده شده است. ارتش و سپاه امکانات گسترده ای برای زمان وقوع زلزله در تهران دارند که می تواند برای اسکان و امداد مورد استفاده باشد.

گفته بودم زلزله تهران می‌تواند یک تا دو میلیون مصدوم داشته باشد نه اینکه این تعداد انسان کشته می‌شوند.

با زلزله بالای ۷ ریشتر در تهران، سیستم آبرسانی شهر آسیب می‌بیند و می‌تواند حالت سیل گونه به خود بگیرد.

بر اساس برنامه پیش بینی شده، قرار است سیستم آبرسانی تهران برای زلزله آماده شود.

به دنبال نصب سیستم صوتی اعلام زلزله در تهران هستیم که ۱۵ ثانیه قبل از حادثه، مردم را آگاه می‌کند.

یامین پورخطاب به محسن هاشمی: اعضای شورای شهرسیاسی عمل می کنند؟ موضع سیاسی هم می گیرند در قبال۱۲سال مدیریت سابق شهر / هاشمی:شما موضع نگیرید آنها هم نمی گیرند..در مقابل موضع شما سیاسی می شوند

قصدرییس جمهور شدن ندارم.البته گاهی عیال میگویدخوبه بشی.گاهی زیردوش همچین فکرهایی میکنم اماتاالان چنین قصدی نداشته و ندارم