ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در حرکت یک ضرب دسته ۹۴ کیلوگرم قهرمانی آسیا مدال نقره گرفت.

 

به گزارش ایسنا، وزنه برداران دسته ۹۴ کیلوگرم در ششمین روز از مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ که در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است، به رقابت پرداختند.

 

ایران در این وزن برخلاف روزهای قبل دو نماینده داشت که علی هاشمی و رضا بیرالوند بر روی تخته مسابقات رفتند.

 

در پایان حرکت یک ضرب علی هاشمی با ثبت رکورد ۱۷۴ مدال نقره گرفت و رضا بیرالوند با رکورد ۱۶۵ کیلوگرم چهارم شد.

 

حرکت یک ضرب

علی هاشمی برای دومین مرتبه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه کرد. او سال گذشته موفق به کسب مدال برنز مجموع شد و انتظار می رفت با توجه به تجربه ای که از سال گذشته و البته حضور در مسابقات جهانی آمریکا به دست آورده، مدال خوش رنگی بگیرد.

 

سجاد انوشیروانی برای شاگردش کار را با ۱۶۵ کیلوگرم آغاز کرد که هاشمی توانست از پس این وزنه برآید.

 

دو رقیب کره ای و قزاق هاشمی نیز کار را با ۱۶۵ کیلوگرم شروع کردند بنابراین او نباید به هیچ عنوان حرکت بعدی خود را از دست می داد.

 

هاشمی در دومین حرکت پشت وزنه ۱۷۰ کیلوگرم قرار گرفت و وزنه‌بردار ایران با کمی مکث توانست بایستد و این وزنه را نیز ثبت کرد.

 

مربی ولادیمیر سیدوف زمانی که هاشمی ۱۷۰ را ثبت کرد، ۱۷۱ کیلوگرم را برای شاگردش درخواست کرد که او نیز آن وزنه را مهار کرد.

 

هاشمی در آخرین حرکت یک ضرب باید ۱۷۴ کیلوگرم را بالای سر می برد که این وزنه را نیز با موفقیت مهار کرد و یک کیلوگرم رکورد شخصی خود را افزایش داد.

 

اما سیدوف ۱۷۵ کیلوگرم را بالای سر برد و مدال طلا یک ضرب گرفت و علی هاشمی مدال نقره را کسب کرد.

 

همچنین رضا بیرالوند برای نخستین بار در یک مسابقه بین المللی در رده بزرگسالان وزنه زد. این وزنه بردار جوان دو ماه دیگر باید در مسابقات قهرمانی جوانان جهان نیز وزنه بزند و قطعا این رقابتها محک خوبی برایش خواهد بود. او در اولین حرکت ۱۶۰ کیلوگرم را ثبت کرد. در دومین حرکت نیز ۱۶۵ کیلوگرم را بالای سر برد.

بیرالوند در آخرین حرکت یک ضرب باید ۱۷۰ کیلوگرم را مهار می کرد که ناموفق بود. به این ترتیب با همان ۱۶۵ کیلوگرم و مقام چهارمی به کار خود پایان داد.

انتهای پیام