پایگاه خبری علت :فرمانده انتظامی استان مرکزی از بازداشت مدیرعامل آذراب خبر داد.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، سردار کیومرث عزیزی در اینباره اظهار کرد: مدیرعامل آذراب با دستور مقام قضایی از سوی پلیس استان احضار و هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

گفتنی است، به دنبال اعتراضات گسترده کارگران شرکت آذراب و مشکلاتی که در چند ماه گذشته در این شرکت رخ داده و نگرانی‌هایی را در میان کارگران این شرکت ایجاد کرده است، پیگیری‌ها و بررسی‌هایی از سوی مسئولان استان در راستای رفع این مشکل انجام شد و مسئولان استان در تمامی اظهار نظرها و مصاحبه‌های خود اصلی‌ترین مشکل آذراب را مشکل مدیریتی عنوان کردند.

کارگران نیز معتقدند که مشکل اصلی شرکت مدیریت آن است و یکی از مطالبات آنها که پیگیر معوقات خود هستند، تغییر مدیریت آذراب است.

براین اساس مقرر شده بود که با برگزاری مجمع عمومی این شرکت درخصوص تغییر مدیرعامل تصمیم گیری شود، اما این جلسه به اغتشاش کشیده شده و لغو شد.

در نهایت در جلسه اخیر تیم اقتصادی دولت با مسئولان استان و نمایندگان کارگران آذراب مقرر شد که مجمع عمومی شرکت ظرف روزهای آینده دوباره و اینبار در استانداری مرکزی برگزار شود.

شرکت آذراب اراک یکی از بزرگترین شرکت‌های پیمانکاری عمومی (GC) در ایران است که زمینه اصلی فعالیت‌های این شرکت ساخت پروژه‌های نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی و سیمان به شیوه کلید در دست است.

صنایع آذرآب از بدو تأسیس تا به حال جزو شرکت های پیشرو در ساخت نیروگاه‌های برق و تجهیزات پالایشگاهی در خاورمیانه به حساب آمده و تأمین‌کننده تجهیزات پروژه‌های پتروشیمی، پالایشگاه‌های  نفت و گاز و سازنده بخش های مختلف کارخانجات سیمان و نیروگاه‌های برق برای بخش دولتی و خصوصی بوده است.