خبرگزاری میزان: براساس آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی پنج ماهه نخست سال جاری، در این مدت بیش از ۵ هزار و ۵۸ تن شامپو از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

براساس واردات این حجم شامپو به کشور، ۱۶ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۷۶۷ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۵۳ میلیارد و ۱۴۴ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۶۰۶ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

گفتنی است شامپو از ۱۵ کشور جهان وارد شده است که در این بین اولین و بزرگترین صادرکننده شامپو به ایران ، ترکیه بوده است به طوریکه با فروش بیش از ۳ هزار و ۲۴ تن شامپو در پنج ماهه نخست سال ، بالغ بر ۵ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۶۹۰ دلار درآمد کسب کرده است.

بعد از ترکیه، کشور فرانسه دومین صادرکننده شامپو به کشور بوده است که در مدت ذکر شده درآمد ۴ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۹۶ دلاری را به خود اختصاص داده است.

در این میان کشور آلمان با صادرات ۳۴۱ تن شامپو به ایران سومین فروشنده بوده است که درآمد ۲ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۶۳۷ دلاری را کسب کرده است.

براساس این گزارش در پنج ماهه نخست سال جاری از کشور‌های اسپانیا، اسلوونی، امارات متحده عربی، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان، چین، کانادا، مجارستان، یونان و دیگر کشورها نیز شامپو وارد ایران شده است.
 
واردات شامپو 53 میلیاردی شد