سینماپرس: مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر امشب یکشنبه ۸ مرداد ماه با یک ساعت تاخیر و با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران فرهنگی در باغ موزه هنر ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینماپرس، مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر امشب یکشنبه ۸ مرداد ماه با یک ساعت تاخیر و با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران فرهنگی در باغ موزه هنر ایران برگزار شد.

اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی است. او ضمن خوشامدگویی به حضور گفت که خوشبختانه جشنواره فیلم شهر در طول این چند ساله توانسته است جایگاه خود را در بین اهالی هنر و مردم پیدا کند.جا دارد یاد کنیم از هنرمندان سینمای ایران که تازگی آن ها را از دست دادیم . یاد می کنیم از حبیب الله کاسه ساز و وحید نصیریان.
سپس علی احمدی دبیر جشنواره فیلم شهر روی صحنه آمد و گفت: امسال ششمین سال است که جشنواره فیلم شهر را برگزار می کنیم. ما از فردا کار خود را در پردیس ملت آغار می کنیم و امیدواریم در این پنج روز در کنار ما باشید تا جشنواره ای مناسب را برگزار کنیم.
در ادامه این برنامه محمد معتمدی به روی صحنه آمد و چندین قطعه موسیقی را برای حضار اجرا کرد.
در ادامه این مراسم بزرگداشت فاطمه معتمد آریا بازیگر سینمای ایران برگزار شد.
همایون اسعدیان، پوران درخشنده، مریلا زارعی و علی احمدی به روی صحنه می آیند تا از معتمد آریا تجلیل کنند. بعد از آن از پوستر فاطمه معتمد آریا رونمایی می شود.
فاطمه معتمد آریا در این مراسم گفت: از همه کسانی که این مراسم را برای من برگزار کردند تشکر می کنم. هر چقدر اتفاق پر مهر در این شهر بیفتد میزان آسیب دیدگی کمتر می شود. به اندازه ای خوشحالی که اگر یکی دیگر از دوستانم اینجا تجلیل می شد خوش حال بود. هر آغازی پایانی دارد. خوشحالم که خوشحالم که آغازی بر این پایان ام.
اسعدیان درباره معتمد آریا اظهار کرد: برای من که شاید پایان راهم نزدیک باشد اعلام می کنم. خوشحالم که در کنار معتمد آریا در سینمای ایران کار کرده ام.
سپس مراسم بزرگداشت مرحوم حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده فقید سینمای ایران برگزار شد که همراه با اشک فرزند حبیب سینمای ایران و برخی از حضار همراه شد.
محمود صلاحی، عبدالحسینی، احسانی به روز صحنه می آیند تا از خانواده مرحوم کاسه ساز قدردانی کنند.
محمود صلاحی در این مراسم گفت: ششمین جشنواره فیلم شهر هم به سر انجام خود نزدیک می شود. بسیار خوشحالم که امسال آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره فیلم شهر رسیده است. امروز تهران ۹ برابر یک کلان شهر شهروند درون خود جای داده است.
وی ادامه داد: ما به ازای هر ایرانی دو و نیم متر داریم در حالی که تا چند سال گذشته این میزان نیم متر بود است. این آمار فضای سبز و غیره را نیز در بر می گیرد. ۹ میلیون شهروند ساکن در تهران نیازمند فضای فرهنگی هستند. خوشبختانه در این سالها توانستیم فضای فرهنگی تهران را افزایش بخشیم.
در ادامه این مراسم جوایز بخش مسابقه تبلیغاتی اهدا شد.
سیف الله صمدیان، رامبد جوان و هومن بهمنش برای اهدای جوایز به روی صحنه می آیند.
دیپلم افتخار بخش لوگو تایپ به محمد روح امین برای طراحی پوستر تبلیغاتی فیلم ایستاده در غبار داده شد.

تندیس جشنواره در بخش پوستر فیلمهای کوتاه و نیمه بلند به علی باقری برای طراحی پوستر فیلم روتوش رسید.
تندیس و جایزه جشنواره فیلم شهر در بخش فیلم های بلند سینمایی به محمد حسین هوشمندی برای طراحی پوستر فیلم من اهد شد.
تندیس و جایزه جشنواره فیلم شهر در بخش عنوان بندی به امیر مهران برای عنوان بندی فیلم ماحی رسید.
تندیس و جایزه جشنواره فیلم شهر در بخش آنونس و تیزر به امیر شیبان خاقانی برای رگ خواب و محسن امیر یوسفی برای فیلم خواب تلخ اهدا شد.
تندیس و جایزه جشنواره فیلم شهر در بخش بهترین عکس به سمیه جعفری برای عکاسی فیلم خاطرات عکس سیاه اهدا شد.