چی لازم دارم:
انار دانه شده ۲ عدد
ژله انار ۱ بسته
پودر ژلاتین۱ قاشق مربا خوری
پنیر خامه ای۴۰۰ گرم
خامه تازه پخت و شل ۲۰۰ گرم
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری
پودر قند ۲ قاشق غذاخوری
نان رولت آماده یا بیسکوییت پودر شده۲۵۰ گرم
کره (درصورتی که از بیسکوییت استفاده می کنید)۲۰۰ گرم
چه جوری درست میشه:
در صورتی که از نان کیک یا رولت استفاده می کنید به کره آب شده احتیاجی ندارید. در غیر این صورت کره را آب کرده و بیسکوییت را پودر کنید. کره آب شده و کمی خنک شده را با بیسکویت مخلوط کنید و کف قالب کمر بندی خوب پهن کنید و پرس کنید بگذارد داخل یخچال ١۵ دقیقه تا خوب سفت شود.
مقدار ژلاتین داده شده را با ۲۰۰ میلی لیتر آب داغ حل کنید و به روش بن ماری روی بخار آب (ظرف را روی کتری حاوی آب جوش بگذارید) هم بزنید تا کاملا شفاف شود و بگذارید خنک شود.
پودر قند را با پنیر خامه ای و وانیل مخلوط کرده و با همزن خوب بزنید. خامه را جداگانه با همزن بزنید تا فرم بگیرد. اگر خامه تازه نباشد سریع به کره تبدیل می شود! می توانید از خامه مناسب قنادی استفاده کنید. خامه زده شده را با مایه پنیر خامه ای مخلوط کنید.
مایه ژلاتین خنک شده را با مایه پنیر خامه ای مخلوط کرده و با همزن خوب بزنید تا کاملا مخلوط شود. این کرم بدست آمده را روی نان رولت یا بیسکوییت بریزید. مواد را در یخچال قرار دهید تا مجددا خنک شود و خودش را بگیرد.
ژله انار را به دستور پشت جلد آماده کنید. ژله را در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود. دانه های انار را روی چیز کیک پخش کرده و ژله انار نیم بند شده را به آرامی روی آن بریزید ولی زیاد فشار ندهید تا روی سطح پخش شود ولی خامه ها فشرده نشود.
چیز کیک آماده شده را به مدت ۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا آماده شود. نوش جان