۸۲۱۹۴۶۸۳-۷۰۹۴۹۴۳۳

به گزارش پایگاه  خبری علت  به نقل از  ایرنا، رقابت وزن های ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد از ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه به وقت ایران در سالن کاری اوکا شهر ریو آغاز شد.
حسن رحیمی دارنده چهار مدال طلا، نقره و برنز جهان که سابقه حضور در المپیک لندن را نیز دارد، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «گارنیک مناتساکانیان» از ارمنستان را با امتیاز عالی ۱۳ بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.
وی در این مرحله مقابل «ویکتور لبدوف» دارنده دو مدال طلای قهرمانی جهان از روسیه قرار گرفت و در یک کشتی هوشمندانه حریف قدرتمند و مدعی خود را با نتیجه ۶ بر یک شکست داد.
این آزادکار تکنیکی تهرانی تیم ملی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «ری هیگوچی» از ژاپن رفت و در عین ناباوری با حساب ۱۰ بر پنج مقابل این حریف ناشناخته و جوان شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.
رحیمی در دیدار رده بندی برابر «بونه رودریگز» دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۴ جهان از کوبا در یک کشتی بی نقص و با زیرگیری های زیبای خود و در حالی که ۹ بر صفر از حریف پیش بود در فاصله یک دقیقه مانده به پایان کشتی پشت حریف خود را به تشک رساند و با ضربه فنی حریف خود را شکست داد و مدال برنز المپیک را به گردن آویخت.
حسن رحیمی دارای مدال طلای پیکارهای کشتی قهرمانی سال ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان و مدال نقره سال ۲۰۱۵ جهان و دو برنز سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ جهان است.
دیدار فینال وزن ۵۷ کیلوگرم را «هیگوچی» از ژاپن و «ولادمیر خینچیگاشویلی» قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از گرجستان برگزار خواهند کرد.
کاروان ورزشی ایران تاکنون پنج مدال شامل دو طلا از سوی کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزن های ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم، دو مدال برنز از سوی سعید عبد ولی و قاسم رضایی در وزن های ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی و یک مدال برنز از سوی کیمیا علیزاده در تکواندو کسب کرده است.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک که از ۱۵ مرداد ماه در شهر بندری ریودوژانیرو برزیل و با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور آغاز شده است، ۳۱مرداد ماه و با معرفی برترین های ۲۸ رشته ورزشی به کار خود پایان می دهد.