کشف ۳۷پرونده برداشت غیرمجاز از حساب‌های شهروندان

کشف ۳۷پرونده برداشت غیرمجاز از حساب‌های شهروندان

کشف ۳۷پرونده برداشت غیرمجاز از حساب‌های شهروندان

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف ۳۷ پرونده مرتبط با جرائم برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان و استرداد ۹ میلیارد و۷۰۰ میلیون ریال به مال باختگان خبر داد.

خبرگذاری علت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در تشریح این خبر، گفت: در هفته جاری ۳۷ نفر از شهروندانی که به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند، اظهار داشتند بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شأن کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های مختلفی از کارآگاهان پلیس فتا مسئولیت پرونده‌ها را بر عهده گرفتند، گفت: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده‌ها و اطلاعات بانکی (فیشینگ) انجام شده است.

این مقام سایبری ابراز داشت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب‌های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب ۳۷ مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی‌های قضائی به مال باختگان مسترد کنند.

رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری‌ها در دست بررسی است و تاکنون نیز چندین نفر در این خصوص جلب و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های پلیس فتا جلب رضایتمندی شهروندان و اقدام سریع پلیس در خصوص جرایم مالی در فضای مجازی است تا از خارج شدن وجوه سرقتی از چرخه بانکی جلوگیری شود.

انتهای پیام /*

مطلب پیشنهادی

سرلشکر باقری درگذشت امیر «سیاوش جوادیان» را تسلیت گفت

سرلشکر باقری درگذشت امیر «سیاوش جوادیان» را تسلیت گفت رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *