به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کهریزک؛ مهندس نعمت زاده با اعلام این خبر گفت: بوستان مشاهیر به عنوان شاخص ترین بوستان شهرستان ری با مساحتی بالغ بر ۲۲ هزار متر مربع در محله قلعه شیخ جانمایی شده است که این بوستان با طراحی ویژه در زمینه امکانات تفریحی یکی از بوستان های شاخص جنوب استان تهران‌محسوب می شود.
شهردار کهریزک افزود: اولین فضای اسکان اضطراری و منطقه امن شهر کهریزک در زمان وقوع بحران در فضای رفاهی این بوستان طراحی شده است که ساخت آن از ابتدای سال ۹۷ آغاز  و مدت اجرای پروژه ۱۸ ماه پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: اعتبار سال ۹۷ ساخت بوستان حدود ۴ میلیارد تومان برآورد شده است.
مهندس نعمت زاده با اشاره به فضاهای طراحی شده در این بوستان گفت: دورتادور بوستان شامل پیست دوچرخه سواری است که فصای ایمن و استانداری برای دوچرخه سواری اهالی فراهم می کند، مجموعه بازی کودکان، شهربازی سالنی، زمین چمن، پیست اسکیت، سالن امفی تئاتر و فضاهای تجاری از دیگر اماکن تفریحی، رفاهی و ورزشی این مجموعه محسوب می شود.
شهردار کهریزک به دلیل نامگذاری بوستان به نام مشاهیر اشاره کرد و گفت: در این بوستان موزه سردیس مشاهیر بزرگ ایران، تندیس شهدای غواص، نماد هفت شهر عشق عطار، هفت خان رستم، تندیس مادر، گذرگاه چهارده معصوم طراحی شده است و سردر ورودی بوستان نمادی برگرفته از چهار عنصر طبیعت است که از زیبایی و جلوه خاصی برخوردار است