پایگاه خبری علت :  در بررسی وضعیت استانداران و فرمانداران کمتر به تهران پرداخته شده است. وضعیت تهران در آغاز کار دولت یازدهم چندان خوشایند نبود. معاون سیاسی فرمانداری تهران که از همراهان جدی و هم‌نظران احمدی‌نژاد و مشایی بود در آغاز کار چندان منطبق با سیاست‌های دولت عمل نمی‌کرد. با این وجود پس از نقدهای رسانه‌ای و غیررسانه‌ای بسیاری که صورت گرفت، تغییر او با علی اصغر ناصربخت تا حد زیادی نگرانی‌های حامیان دولت را رفع کرد.

به گزارش «پویش»، انتصاب سید حسین هاشمی به عنوان استاندار تهران را نیز می‌توان یکی از بهترین تصمیمات وزارت کشور دانست. هاشمی نماینده پیشین مجلس از ابتدای کارش در استانداری تهران توانست با مدیریتی معقول بسیاری از سازوکارهای حاکم بر این استانداری را اصلاح کند. اکنون خبر از خداحافظی او با استانداری تهران شنیده می‌شود. اما این بار نه به خاطر عملکرد ضعیف، بلکه به خاطر کارنامه قابل قبولش.

شنیده‌های «پویش» حاکی از این است که با توجه به تصمیمات فعلی سیاست‌گذاران دولت، احتمالا سید حسین هاشمی در آینده به صندلی یکی از وزارتخانه‌های مهم دولت تدبیر و امید تکیه خواهد زد. آن چنان که به گوش می‌رسد محسن نریمان و علی اوسط هاشمی از گزینه‌های جدی تصدی پست استانداری تهران پس از هاشمی هستند.

آن چنان که به گوش می‌رسد محسن نریمان و علی اوسط هاشمی از گزینه‌های جدی تصدی پست استانداری تهران پس از هاشمی هستند.

اوسط هاشمی از استانداران موفق تدبیر دولت و امید است که پیش از این هم زمزمه‌هایی از تغییر جایگاه او دولت و تصاحب پست‌های کلیدی‌تر توسط وی به گوش می‎رسید. از علی موهبتی، معاون سیاسی استانداری در دولت اصلاحات، به عنوان یکی از گزینه‌های جدی استانداری سیستان و بلوچستان پس از اوسط هاشمی نام برده می‎شود.

پویش