پایگاه خبری علت : امروزه ۷۵ درصد از کودکان ۴ ساله در جهان گوشی هوشمند یا تبلت دارند.با توجه به پیامدهای منفی که تکنولوژی و به خصوص اینترنت بر روی کودکان دارد، متخصصان کودک معتقدند به دلایلی که در ادامه می آید، نباید برای کودکان زیر ۱۲ سال این وسایل الکترونیکی را خریداری کرد.

۱- مشکلات روانی
به دلیل اینکه در این سن، مغز کودک به رشد کافی نرسیده، نمی تواند با این فضا به راحتی ارتباط برقرار کند و نتایج تحقیقات نشان داده کسانی که مدت زمان زیادی را با این وسایل کار می کنند، دچار مشکلات در تمرکز، مشکلات شناختی ، افسردگی، اضطراب، اختلالات پردازشی شده و نمی توانند خواب خوبی داشته باشند.

۲- چاقی
هرچقدر که فرزند شما با این وسایل بیشتر مشغول شود، فعالیت فیزیکی اش کم می شود و به دلیل سن کمی که دارد متوجه نمی شود که ساعت ها در حال بازی است و همین موضوع موجب اضافه وزن و چاقی او در بلند مدت می شود.

۳- محتوای غیر اخلاقی
اغلب والدین نمی توانند محتوایی را که فرزندانشان به آن ها دسترسی دارند، محدود کنند و این به این معناست که کودک می تواند به هر محتوایی بدون آنکه کسی بفهمد دسترسی داشته باشد.و اگر مشکلی برای فرزندشان بوجود بیاید مسئولیت آن با پدر و مادر است.

۴- تاثیر امواج
امواجی که از گوشی های هوشمند ساطع می شوند می توانند موجب سرطان شوند و زمانی که کودک شما یکی از آن ها ر ا داشته باشد دائما در معرض این امواج خواهد بود. محققان معتقدند خطر این امواج برای کودکانی که مغز آنها در حال رشد است چندین برابر است.

۵- مشکلات بینایی
کودکانی که در روز بیشتر از ۸ ساعت با موبایل یا تبلت کار می کنند دچار تاری دید، مشکلات بینایی، سوزش چشم و .. می شوند و با گذشت مدت زمانی بسیاری از رنگ ها را تشخیص نمی دهند.

چاره‌ چی/