سردار حاجی زاده

پایگاه خبری علت :فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه برخورد سپاه با خواسته آمریکا درباره توان موشکی، “عقلانی” و”تهاجمی” خواهد بود ،گفت: عقل سلیم حکم می کند در برابر آنهایی که سخن از تهدید و گزینه های روی میز می زنند ، بدون توقف ظرفیتهای دفاعی را ارتقا دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در یادواره شهدای مدافع حرم منطقه ۹ که در دانشگاه شهید ستاری برگزار شد، گفت: در دهه دوم و سوم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در بین برخی فرماندهان و مسئولین انقلاب ابهام و دغدغه جدی وجود داشت که سرنوشت انقلاب چه خواهد بود آن هم در حالی که نسل جدید نه انقلاب و نه ۸ سال دفاع مقدس را دیده اند.

وی ادامه داد: در آن دوره چندین بار از رهبر معظم انقلاب شنیدیم که «نسل امروز اگر از جوانان دهه اول بهتر نباشند کمتر نیستند» و امروز نیز با توجه به حوادث پیرامون در این موضوع به یقین رسیدیم.

سردار حاجی زاده با اشاره به شهید مدافع حرم محمدخانی (شهید عمار) گفت: از سردار حاج قاسم سلیمانی در رابطه با این شهید شنیدم که گفته بود من فرماندهان زیادی را تجربه کرده ام اما حاج عمار با همه آنان متفاوت بود چرا که جسارت و شهامت و مدیریت این شهید مثال زدنی است.

فرمانده هوافضای سپاه با بیان اینکه جوانان امروز از جوانان دهه های گذشته سبقت گرفته اند، افزود: وقتی از از یگان های نیرو بازدید می کنیم می بینیم که همه این جوانان عاشق دفاع از انقلاب هستند.

وی در رابطه با انتظارهای شهدا از ما گفت: آنچه که در وصیت نامه های شهدا می خوانیم مبنی بر دفاع از انقلاب و تبعیت از رهبری است با وصیت نامه های شهدای سال های ۵۹ و ۶۰ فرقی نمی کند.

سردار حاجی زاده در ادامه با طرح این سوال که «آیا دشمن دست از دشمنی اش با انقلاب اسلامی ایران برداشته» اظهار داشت: دشمنان ما به خصوص آمریکا می گویند که همه گزینه ها روی میز است و آن ها هنوز هم موضوعاتی نظیر امنیت کشور، فرهنگ و اقتصاد ما را هدف گرفته اند چرا که با اصل نظام مشکل دارند و مشکل آنان فقط هسته ای نیست.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: رهبر معظم انقلاب بعد از مذاکرات هسته ای فرمودند که مشکلات آمریکایی ها با ما هسته‌ای نیست و بعد از آن به دنبال موضوعات موشکی و چیزهای دیگر می روند و امروز می بینیم پیش بینی معظم له به وقوع پیوست.

وی با اشاره به اینکه اگر به دنبال دنیا و آخرتمان هستیم، باید از رهبرمان تبعیت کنیم و راهی غیر از آن نداریم،‌ افزود: رئیس جمهور منتخب مصر کسی بود که هرچه آمریکایی ها خواسته بودند پذیرفت اما امروز حکم اعدام برایش بریدند و او را محکوم می‌کنند.

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه دشمنان با اصل نظام و انقلاب اسلامی ایران مشکل دارند گفت:آنها امروز با تمام توان و ظرفیت خود به میدان مقابله با انقلاب اسلامی آمده اند.

وی افزود:نظام سلطه و استکبار در تمامی حوزه ها از نظامی و امنیتی تا فرهنگی ،اقتصادی و جنگ اطلاعاتی از هرگونه تلاشی در راستای ایجاد خدشه و آسیب به انقلاب اسلامی ایران _به عنوان الگوی الهام بخش آزادیخواهان و ظلم ستیزان جهان _دریغ نمی کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه با کوتاه آمدن و عقب نشینی در برابر دشمن چیزی درست نخواهد شد،‌ خاطرنشان کرد: امروز امریکایی ها موضوع تحریم موشکی را مطرح می کنند و انتظار عقب نشینی ما را دارند ،اما عقل سلیم حکم می کند در برابر آنهایی که به کمتر از نابودی نظام و انقلاب ما راضی نمی شوند و همواره سخن از تهدید و گزینه های روی میز می زنند ، بدون توقف ظرفیتهای دفاعی را ارتقا دهیم؛لذا برخورد سپاه با خواسته آمریکا درباره توان موشکی، عقلانی وتهاجمی خواهد بود .

وی با تاکید بر اینکه هیچ وقت به آمریکا اعتماد نداریم، گفت: همان طور که امام راحل فرمودند، رابطه بین ایران و آمریکا رابطه گرگ و میش است ؛لذا ملت انقلابی ، بصیر و آگاه ایران به مدد تجارب گذشته و کارنامه سراسر فریب، نیرنگ و دغل بازیهای آمریکایی ها به ما اجازه ی رابطه با آنها را نمی‌دهد و تا هنگامی که وضعیت چنین است طبیعی است این رابطه برقرار نخواهد شد.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه دست نشانده های آمریکا با پول های سعودی دنبال ناامن کردن کشور هستند، خاطرنشان کرد: ما به شما قول می دهیم که آن ها کاری را پیش نخواهند برد ولی آنچه که موجب نگرانی دوستداران نظام شده، مسئله نفوذ و فریب است .

وی با اشاره به انتخابات آ‌تی نیز گفت: نیروهای انقلابی را بر مسند مسئولیت هایی در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انتخاب کنید ، چرا که آنها می توانند از این نظام و انقلاب دفاع کنند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد : آ‌نجا که اساس نظام و انقلاب اسلامی در معرض خطر و تهدید قرار بگیرد ، عکس العمل ما محافظه کارانه نخواهد بود و بر سر آن چیزی که ۲۰۰ هزار برای آن شهید دادیم، معامله نخواهیم کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه امروز سپاه و بسیج از هر زمانی قوی تر هستند و این حرکت به صورت تصاعدی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سپاه به وظیفه خود آ‌شنا است و با بصیرت اجازه هیچ عملی را به دشمنان نخواهد داد و خواسته ما از امت حزب الله نیز این است که همگی وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم.