بین الملل

فرودگاه دبی، اولین فرودگاه جهان لقب گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری علت  به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرودگاه دبی در سال ۲۰۱۵ از نظر جابجایی مسافران خارجی، اولین فرودگاه جهان لقب گرفت. ولیکن در سال ۲۰۱۴ بیشترین تعداد مسافر بین المللی از فروگاه هیثرو لندن استفاده کرده بودند.
در بیانیه مسئولان فرودگاه دبی آمده است، در سال گذشته میلادی بیش از ۷۸ میلیون مسافر بین المللی از این فرودگاه استفاده کردند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۴ رشد یک و هفت دهم درصدی داشته است. نزدیک به ۱۰۰ شرکت هواپیمایی از فرودگاه دبی به بیش از ۲۴۰ مقصد در کشورها و نقاط مختلف جهان پرواز می کنند. در میان مسافران بین المللی که در سال ۲۰۱۵ از فرودگاه دبی استفاده کردند، هندی‌ها در صدر قرار گرفتند.
بر اساس بیانیه فرودگاه دبی، در سال گذشته نزدیک به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر هندی (رشد ۱۷ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۴) از فرودگاه دبی استفاده کردند. پس از آن مسافران انگلیسی (نزدیک به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و ثبت رشد ۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۴) و سعودی ها (نزدیک به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و رشد ۱۲ درصدی) در رده های بعدی قرار گرفتند.
از همان اوایل سال ۲۰۱۵ مسئولان فرودگاه دبی اعلام کردند، این فرودگاه از حیث جابجایی مسافران بین المللی، فرودگاه هیثرو لندن را پشت سر می گذارد و به این ترتیب فرودگاه شماره یک جهان محسوب می شود.
در سال ۲۰۱۴ بیش از ۷۰ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر در قالب پروازهای بین المللی از فرودگاه دبی استفاده کردند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۳ رشد شش و یک دهم درصدی داشت.
در سال ۲۰۱۴ فرودگاه هیثرو لندن ۶۸ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر بین المللی داشت اما با احتساب شمار مسافران داخلی، این فرودگاه در سال ۲۰۱۴ در مجموع ۷۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر را جابجا کرد.
فرودگاه دبی، پایانه اصلی شرکت هواپیمایی امارات است که خود بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه (غرب آسیا) محسوب می شود. شرکت امارات به همراه شرکت های اتحاد ابوظبی و قطرایرویز بخش قابل توجهی از حمل و نقل مسافران میان غرب، آسیا و استرالیا را به انحصار خود درآورده است.
فرودگاه بین المللی المکتوم، دومین فرودگاه بزرگ دبی محسوب می شود که در سال ۲۰۱۳ انتقال مسافران را آغاز کرد و پیش بینی می شود با تکمیل این فرودگاه ظرفیت آن به ۱۲۰ میلیون مسافر برسد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن