به گزارش علت،  منابع دولتی سئول اعلام کردند:پیونگ یانگ واحد موشکی KN-08 را با هدف استقرار و توسعه موشک های بالستیک متحرک قاره پیما (ICBM) راه اندازی کرده است.

مقام های کره جنوبی اعلام کردند که این واحد نظامی یکی از زیرشاخه های واحدهای استراتژیک کره شمالی است وبرتمامی فعالیت های موشکی پیونگ یانگ نظارت خواهد داشت.

جیمز کلاپر مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا هفته پیش اعلام کرده بود که کره شمالی در صدد راه اندازی این واحد نظامی است هر چند هنوز آزمایش های مربوطه دراین زمینه انجام نشده است.

وی همچنین اظهار کرد که کره شمالی برنامه توسعه موشک های قاره پیما با توان حمل کلاهک هسته ای را نیز در دستور کار دارد و این تهدید مستقیم امنیت آمریکا است.

واحد نظامی KN-08 نخستین بار در آوریل ۲۰۱۲ و در یک رژه نظامی به مناسبت یکصدمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، موسس کره شمالی رونمایی شده بود.

کیم راک کیوم فرمانده واحدهای استراتژیک کره شمالی اعلام کرد:این واحد فرماندهی چهار واحد استراتژیکی و تاکتیکی را در اختیار دارد و کره شمالی در حال توسعه و تقویت برنامه های موشکی است.

براساس گزارش پنتاگون، موشک های KN-08 نزدیک به ۱۰ هزار کیلومتر برد دارند.

براساس همین گزارش، کره شمالی بیش از ۳۰۰ موشک نودونگ با ۱۲۰۰ کیلومتر برد و ۳۰ موشک موسودان با برد سه هزار کیلومتر در اختیار دارد و می تواند ژاپن و کره جنوبی و پایگاه های نظامی آمریکا در این دو کشور را مورد هدف قرار دهد.