رییس امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ضمن بازدید از ساختمان‌های مرکز فناوری اقبال پارک علم و فناوری یزد از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و برنامه‌های این پارک قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد در نشستی که در حاشیه این بازدید و با حضور دکتر قره یاضی، رئیس و رضا بختیاری، معاون امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت کشور برگزار شد با بیان این که لازم است نگاه ویژه‌ای به پارک‌های علم و فناوری در کشور بشود، گفت: متاسفانه با وجود تقاضاهای فراوان برای استقرار در پارک یزد و پتانسیل بالای استان در ایجاد و توسعه فناوری‌های نوین به دلیل نداشتن فضای کافی نمی‌توانیم شرکت‌های بیشتری را پذیرش کنیم.

وی با اشاره به نیاز پارک به توسعه فضاهای فیزیکی، تصریح کرد: برای ایجاد آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مورد نیاز شرکت‌ها، نیازمند حمایت ویژه سازمان مدیریت از پارک‌ها به شکل عام و پارک علم و فناوری یزد به طور خاص هستیم.

حسین رحیمی، مدیر طرح‌های عمرانی پارک نیز ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های عمرانی پارک، گفت: درخواست ما تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار طرح ساختمان مرکز رشد جامع با توجه به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی و افزایش سقف ردیف تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات مورد نیاز این مرکز رشد است.

بهزاد قره یاضی، رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت با ابراز خرسندی از عملکرد پارک یزد در استان برای رفع مسائل پیش روی پارک در خصوص تکمیل طرح ساخت مرکز رشد جامع رهنمودهایی ارائه کردند.

انتهای پیام