همزمان با افتتاح نمایشگاه بین المللی صنایع دستی مونیخ، عبدالله نکونام قدیری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مونیخ با حضور در سالن محل استقرار هنرمندان ایرانی تولید کننده صنایع دستی از غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری علت به نقل از ایسنا، نکونام روز چهارشنبه با اشاره به اثر مثبت حضور هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه ؛ صنایع دستی کشورمان را معرف تمدن ؛ فرهنگ و تاریخ ایران دانست که به زیبا ترین شکل و کاملا هنرمندانه به معرفی کشورمان می پردازد.

سرکنسول کشورمان همچنین در دیدار روز سه شنبه با جمعی از هنرمندان صنایع دستی کشورمان در محل سر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ که به همت کانون اتومبیلرانی در نمایشگاه بین المللی مونیخ حضور یافته اند اظهار داشت: تولیدات صنایع دستی علاوه بر ارزش اقتصادی بالا به لحاظ ارزش افزوده و همچنین کمک به ایجاد اشتغال در کشور ؛ معرف تمدن و فرهنگ غنی کشورمان بوده و مردم ایران در طول تاریخ بر پایه تمدن فاخر خود و از طریق هنر اصیل ایرانی با دیگر ملل تعامل داشته اند.

نکونام افزود: در دوره ای که متاسفانه برخی کشورها با تولید خشونت و افراط گرایی در تلاش برای دستیابی به اهداف سیاسی خود در منطقه می‌باشند هنرمندان صنایع دستی ایران ازطریق حضور در این عرصه بین المللی و از دریچه هنر بعنوان زبان مشترک انسانها ؛ پیام تعامل با مردم سایر کشورها را مطرح می‌نمایند و قطعا بازدید کنندگان از این نمایشگاه و هنر ایرانی اذعان خواهند کرد که روح آفریننده این آثار هنری هرگز خشونت و افراط گرایی را برنمی تابد.

گفتنی است؛ نمایشگاه بین المللی صنایع دستی مونیخ روز چهارشنبه با حضور هورست زهوفر نخست وزیر ایالت بایرن ؛ معاون وزیر اقتصاد دولت فدرال ؛ وزیر اقتصاد ایالت بایرن و جمعی از مدیران مجموعه های اقتصادی برتر ایالت بایرن در محل دائمی نمایشگاههای مونیخ افتتاح شد.

بیش از ۱۰۰۰ شرکت کننده از آلمان و ۳۰ کشور جهان محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.

۱۳ هنرمند صنایع دستی کشورمان با حضور در این نمایشگاه ضمن عرضه محصولات خود به بازدید کنندگان؛ همزمان نحوه تولید صنایع دستی را به نمایش گذاشته اند که مورد توجه بازدید کنندگان این نمایشگاه قرار گرفته است.

کانون اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران مدیریت برگزاری بخش ایران این نمایشگاه را بر عهده دارد.

انتهای پیام