عربستان اسرائیل

پایگاه خبری علت :منابع اطلاعاتی از سفر وزیر خارجه عربستان به تل آویو و توافق بر سر طرحی برای حمله مشترک به سوریه و لبنان خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری اسپاتنیک روسیه، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان به همراه خالد الحمیدان رئیس دستگاه اطلاعاتی این کشور به اسرائیل سفر کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در دیدار وزیر خارجه عربستان با مسئولان اسرائیلی، رئیس موساد و نتانیاهو برای عملیات سعودی و اسرائیلی علیه سوریه و لبنان توافق شده است.

به گزارش اسپاتنیک، مهمترین مسئله که در این سفر مطرح شده است درخواست عربستان از اسرائیل برای دخالت مستقیم در جنوب سوریه است.که در صورت آغاز حمله زمینی به سوریه برای فشار بر حکومت سوریه صورت خواهد بود.

از سوی دیگر روزنامه فاینانشال تایمز، هفته گذشته فاش کرد که عربستان درصدد اجرای یک طرح برای حمله زمینی به سوریه از جنوب این کشور است که با همکاری ترکیه اجرا خواهد شد.

از سوی دیگر بر اساس گزارش اطلاعاتی که پایگاه «میدیا پارت» آن را منتشر کرد: در صورتی که ترکیه و عربستان تهدیدهای خود مبنی بر دخالت نظامی در سوریه را محقق کنند، سوریه و متحدانش غافلگیری های نظامی سنگینی را آماده کرده‌اند که آنکارا و ریاض و همچنین تل آویو را به لرزه درخواهد آورد.