رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تابع قانون هستم گفت: قانون را بیشتر از همه چیز محترم می‌دانم.

پایگاه خبری علت به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله محمد یزدی در آخرین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دوره چهارم که امروز در مجلس قدیم برگزار شد، گفت: به دوستانی که موفق شدند به مجلس خبرگان پنجم راه پیدا کنند، تبریک می‌گویم و انشاءالله آنها جلسات خوبی خواهند داشت و وظایف قانونی را به خوبی انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: تصور می‌کنم وظایفی که در حاکمیت و وظایف فقیه که براساس مبانی که در طول هزار سال گذشته از ائمه به ما رسیده است، تغییر نمی‌کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: خوشبختانه من رای نیاوردم و در آینده در خدمت شما نیستم و از این بابت خوشحال هستم.

آیت‌الله یزدی اظهار داشت: در چند روز گذشته صحبت‌هایی مطرح شده است که دروغ است و نه بنده و نه جامعه مدرسین از کسی نخواسته تا کنار برود تا من در مجلس خبرگان حضور پیدا کنم و اینها حرف‌های بافته شده است که از سوی برخی ارائه شده است.

وی گفت: بعد از اعلام نتایج انتخابات خبرگان صراحتا اعلام کردم از قانون اطاعت می‌کنم و تسلیم قانون هستم و قانون را بیشتر از همه چیز محترم می‌دانم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: قانون گفته من نیستم و دیگران هستند که به آن احترام می‌گذارم، باری از دوشم برداشته شده است که خدا را شاکرم.

آیت‌الله یزدی ادامه داد: یکی از اعضای مجلس خبرگان در دوره پنجم که رای آورده و روحانی هم نیست قبل از اینکه حرفی بزند، من به وی تبریک گفتم و گفتم حضورش در مجلس خبرگان ضرورت دارد.

ادامه دارد…