یکی از مقام‌های ارشد دولت چین با رد انتقادهای غربی‌ها،‌ گفت که چین با یکسری از قوانین جدید که یکی از آنها مقابله با تروریسم است، می‌خواهد “رویکردی کاملا چینی” در قبال امنیت ملی خود اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفرای آمریکا،‌ کانادا،‌ آلمان و ژاپن در نامه‌ای به تاریخ ۲۷ ژانویه سال جاری میلادی، نگرانی خود را بابت قانون مقابله با تروریسم، پیش‌نویس لایحه سایبری و پیش نویس قانون مدیریت سازمان‌های غیردولتی در چین اعلام کردند.

سفیر اتحادیه اروپا در چین نیز نامه‌ای را به همین مضمون ارسال کرد.

امنیت سایبری و قوانین مقابله با تروریسم قدرت و اختیار دولت را برای مقابله با تهدیدها شامل سانسور گسترده تا کنترل بیش از حد بر تکنولوژی‌ها بیشتر می‌کند.

منتقدان قانون مقابله با تروریسم می‌گویند که این قانون می‌تواند باعث شود تا مخالفان غیر خشن نیز جرائمشان، تروریستی در نظر گرفته شود.

ژانگ دجیانگ، از مقام‌های عالی رتبه حزب کمونیست چین در نشست سالانه این حزب گفت: چین بنیاد قانونی محکمی برای تسریع ایجاد یک سیستم امنیت ملی‌ دارد و می‌خواهد از رویکرد کاملا چینی خود برای امنیت ملی استفاده کند. با توجه به اوضاع پیچیده و بغرنج در مقابله با تروریسم در داخل و خارج از کشور، بسیار مهم است که چین فعالیتهای مقابله با تروریسم خود را شدیدتر کند. بهبود در قوانین مقابله با تروریسم برای جلوگیری از فعالیتهای تروریستی و مجازات عاملان براساس قانون و برای تضمین امنیت کشور و مردم و حفاظت از جان و مال مردم ضرورت دارد.

وی بدون دادن یک زمان بندی برای تصویب قانون مربوط به سازمان‌های غیر دولتی گفت: دولت در سال جاری میلادی بر روی این مساله و قانون امنیت سایبری کار می‌کند.

انتهای پیام