به گزارش  پایگاه خبری علت  به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که در حال دیدار از ترکیه است با احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه دیدار و در خصوص روابط و همکاری های دو کشور گفتگو و رایزنی کرد.

احمد داوود اوغلو در دیدار محمدجواد ظریف گفت: ما همواره خواهان روابط خوب با ایران بوده‌ایم و خواهیم بود. ما بهترین روابط را با ایران در دوره تحریم داشته‌ایم و اکنون در دوران پسا تحریم که زمان عمل است طبیعتا باید بهترین روابط را داشته باشیم.

نخست وزیر ترکیه در این دیدار با اعلام اینکه اقتصادهای دو کشور مکمل یکدیگر هستند گفت: باید از روش‌‌های عادی مبادله تجاری عبور کنیم و به تعرفه‌های فرا تجارت ترجیحی بیندیشیم.

وی با تاکید بر اهمیت حضور جمهوری اسلامی ایران در عالی‌ترین سطح در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول و اشاره به شعار اجلاس (صلح و اتحاد و همبستگی) گفت: سازمان همکاری اسلامی می‌بایست نماد وحدت و اتحاد جهان اسلام باشد.

وی همچنین بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی و حمل و نقل تاکید کرد.

وی گفت: ما همواره خواهان روابط خوب با ایران بوده‌ایم و خواهیم بود. ما بهترین روابط را با ایران در دوره تحریم داشته‌ایم و اکنون در دوران پسا تحریم که زمان عمل است طبیعتا باید بهترین روابط را داشته باشیم.

ظریف نیز در این ملاقات با تاکید بر ضرورت افزایش همکاری های دو کشور در تمامی زمینه های دوجانبه و منطقه ای گفت: ما هرگز دوستان خود را که در شرایط سخت در کنار ایران بوده اند فراموش نمی‌کنیم.

ظریف افزود: همکاری پایدار بین ایران و ترکیه پیام مثبتی به جهان اسلام اعم از شیعه و سنی می دهد.