به گزارش علت،  قوچان‌نژاد طبق آمار یکی از بهترین گلزن‌های چارلتون است. او در لیگ ۹۱۶ دقیقه بازی کرده و دو گل به ثمر رسانده. همچنین در جام اتحادیه، طی ۲۸ دقیقه حضور در زمین یک گل زده و البته در جام حذفی نیز طی ۹۰ دقیقه یک گل برای چارلتون به ثمر رسانده.

قوچان نژاد در ۱۰۳۴ دقیقه‌ای که در ترکیب چارلتون قرار گرفته ۴ گل وارد دروازه حریفان کرده. یعنی حدود هر ۲۵۸ دقیقه یک گل که نمی‌تواند آمار ضعیفی در لیگی طاقت فرسا چون چمپیونشیپ باشد. گوچی اما با این آمار به یک نیمکت نشین بدل شده و کمتر فرصت عرض اندام در ترکیب چارلتون را پیدا می‌کند.

خوزه ریگا در ۴ بازی اخیر تنها دو دقیقه از مهاجم ۲۸ ساله ایرانی تیمش استفاده کرده. او در هفته سی و سوم که منجر به شکست ۲- یک چارلتون مقابل پرستون شد به گوچی بازی نداد، هفته سی و چهارم و در روز شکست ۴- ۳ برابر ردینگ تنها یک دقیقه قوچان‌نژاد را در ترکیب قرار داد، هفته سی و پنجم و در روزی که چارلتون، برنفورد را ۲- یک شکست داد گوچی را برای اتلاف وقت و در دقیقه ۳+۹۰ به زمین فرستاد و در آخرین بازی که از هفته سی و ششم برگزار شد حتی یک دقیقه نیز فرصت بازی در اختیار رضا قرار نداد.

ریگا روی هم در ۴ بازی اخیر، ۲ دقیقه از قوچان نژاد استفاده کرده و بیشتر او را روی نیمکت نشانده! از آخرین باری که گوچی در ترکیب اصلی چارلتون قرار گرفت حدود ۶ هفته زمان می‌گذرد. جایی که او در مصاف با کاردیف ۷۵ دقیقه بازی کرد اما گلی نزد تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

اعتماد ریگا به قوچان‌نژاد از زمانی کاهش یافت که این مربی بلژیکی در نقل و انتقالات نیم فصل مهاجمی به نام یحیی سانوگو را از آژاکس جذب کرد. سانوگوی فرانسوی و ۲۳ ساله که آمد، جا برای قوچان نژاد تنگ شد، بخصوص اینکه سانوگو درخشان ظاهر شد و در ۵ بازی اخیرش برای چارلتون ۳ گل به ثمر رساند.

گوچی که این فصل ۵ کارت زرد و یک کارت قرمز نیز از داوران دریافت کرده، فعلا باید روی نیمکت بنشیند و درخشش مهاجم فرانسوی چارلتون را تماشا کند. البته سانوگو از سه بازی آینده چارلتون محروم شده و بر این اساس قوچان‌نژاد این شانس را دارد که به ترکیب برسد و دقایق بیشتری برای چارلتون بازی کند.

*چارلتون – میدلزبورو در ولی پرید
چارلتون در فاصله ۱۰ هفته مانده به پایان فصل در منطقه سقوط قرار دارد و برای فرار از این شرایط نیاز دارد تا از بازی مقابل میدلزبورو روند رو به رشد خود را آغاز کند. این بازی یکشنبه و به میزبانی چارلتون در ورزشگاه ولی پرید برگزار خواهد شد. چارلتون که ۲۹ امتیاز اندوخته و در رده بیست و سوم قرار گرفته به مصاف تیم دوم جدول خواهد رفت. تیمی که از ۳۵ بازی ۶۷ امتیاز کسب کرده و به فکر صعود مستقیم به پریمیرلیگ است. این بازی سنگین را اگر چارلتون ببرد هم می‌تواند به مسابقات بازگردد و هم به تیم‌های پایینی میدلزبورو کمک کند تا به صعود مستقیم و حضور در لیگ برتر امیدوار شود.