اخبار داغبین المللخاورمیانه

پادشاه عربستان در قاهره: مصر برای من جایگاه خاصی دارد

۴۶۷

پادشاه عربستان که برای سفری ۵ روزه وارد مصر شده با تاکید بر این که به رابطه کشورش با مصر افتخار می‌کند، گفت که مصر و مردمش برای او از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی که پس از چندین سفر به تعویق افتاده بالاخره برای نخستین بار از زمان به قدرت رسیدنش وارد مصر شده است، در صفحه خود در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: “مصر برای من جایگاه خاصی دارد و ما در عربستان به این رابطه و این مناسبات استراتژیکی که برای جهان عرب و اسلام مهم است، افتخار می‌کنیم، خداوند مصر و مردمش را حفظ کند.”

پیشتر عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در توییتر از سفر پادشاه عربستان تقدیر و تاکید کرده بود: من به برادرم سلمان بن عبدالعزیز در خاک وطن دومش خوش آمد می‌گویم.

پادشاه عربستان سعودی روز گذشته در اولین سفر رسمی خود که بنا به دعوت عبدالفتاح سیسی صورت گرفت،‌ وارد قاهره شد.

سیسی بعد از ظهر پنج شنبه به همراه محمد بن سلمان، فرزند پادشاه عربستان و وزیر دفاع این کشور در فرودگاه بین المللی قاهره از سلمان بن عبدالعزیز استقبال کرد.

ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای قبل از ورود پادشاه عربستان به مصر اعلام کرد که قاهره مواضع درخشان و ارزشمند سلمان بن عبدالعزیز در قبال مصر و مردمش را فراموش نمی‌کند.

کمی قبل از ورود پادشاه عربستان به قاهره، نایل ست، شرکت ماهواره‌ای مصر پخش شبکه المنار، وابسته به حزب الله را با ادعای پخش برنامه‌هایی که “اختلافات طائفه‌ای را برمی‌انگیزد” متوقف کرد.

عربستان سعودی اخیرا وعده کمکی را که به ارتش لبنان داده بود نقض کرد و علت این خلف وعده مواضع حزب الله و موضع وزیر خارجه لبنان در عدم پیروی از موضع برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در محکوم کردن اقدامات صورت گرفته در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران و همچنین کمبود مالی عربستان سعودی عنوان شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن