اقتصاد

همایش و نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ؛ اردیبهشت ماه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی خاورمیانه به شمارمی رود صدها شرکت بزرگ داخلی و خارجی؛ نوین ترین فناوری ها، تجهیزات، صنایع و خدمات حوزه صنعت حمل و نقل را در معرض دید قرار خواهند داد.
فراخوان به منظور ساخت و تولید تجهیزات موردنیاز شرکت های راه آهن، مترو و شرکت های حمل و نقلی، اطلاع رسانی و رونمایی از آخرین دستاوردها و فناوری ها در حوزه صنعت حمل ونقل ریلی وصنایع وابسته وهمچنین نمایش قابلیت و ظرفیت شرکت های فعال در حوزه صنعت ریلی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه خواهد بود.
در نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وخدمات وابسته انواع خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن های نیرو محرکه، واگن مولد، واگن مانوری، لوکوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و خدمات بیمه ای به نمایش گذاشته می شود. 
اطلاع رسانی از آخرین دستاوردها و فناوری های صنعت حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته، ارتقاء تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی های شرکت های ایرانی، افزایش تولید، بومی سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت های روز این صنعت در جهان برخی از اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران است.
در این نمایشگاه علاوه بر شرکت های داخلی، ده ها شرکت خارجی از دیگر کشورها از جمله کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، چین، روسیه، فنلاند، انگلستان، قزاقستان، چک و … تولیدات و خدمات خود را ارائه خواهند کرد. 
این نمایشگاه با حمایت وزارت راه و شهر سازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و حضور راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ مترو تهران و کلانشهرها، شرکتهای عضو انجمن صنایع ریلی ایران؛ دانشکده فنی ومهندسی راه آهن و تولیدکنندگان و صنعتگران برگزار می شود.

چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته که بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی منطقه خاورمیانه محسوب می شود، ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت با حضور صدها شرکت بزرگ داخلی و خارجی و همچنین وزارتخانه ها و نهادهای مختلف در تهران برگزار خواهد شد. 

چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته با همکاری شرکت نمایشگاهی میلاد نور و در فضای۳۰ هزار متر مربع برگزار می شود و در آن تاکنون حضور بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و۱۰۰ شرکت خارجی قطعی شده است و پیش بینی می شود این تعداد در روزهای آینده افزایش یابد.
علی محتشم امیری دبیر برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: آلمان، انگلستان، سوئیس، فرانسه ، ایتالیا، ترکیه، چین،فلاند ، بنگلادش،بلژیک، جمهوری چک ، روسیه، اکراین، استرالیا، لهستان،بلغارستان،سوئد کشورهائی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند و در کنار شرکت های داخلی، نوین ترین تولیدات، تجهیزات و خدمات حوزه حمل و نقل ریلی را ارئه می کنند.
وی اضافه کرد: تعداد شرکت های خارجی مشارکت کننده در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته نسبت به سال گذشته ۴۰۰ درصد افزایش یافته است ، شرکت های داخلی هم امسال با رشدی ۲۰۰ درصدی در نمایشگاه حضور یافته اند.
محتشم امیری خاطرنشان کرد: حضور و بازدید چند هیئت تجاری و صنعتی و تخصصی خارجی و همچنین برگزاری هشت کارگاه و نشست تخصصی و آموزشی نیز برخی از برنامه های جانبی این نمایشگاه است. 
دبیر برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: در این نمایشگاه انواع صنایع و خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن‌های نیرومحرکه، واگن مولد ، واگن مانوری ، لوکوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش ،خدمات تعمیر ونگهداری و خدمات بیمه ای، ارائه و در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
محتشم امیری افزود: اطلاع رسانی از آخرین دستاوردها و تکنو لوژی صنعت حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته ، ارتقاء تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی های شرکت های ایرانی، افزایش تولید و صادرات، بومی سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت های روز این صنعت در جهان، برخی از اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران است.
محتشم امیری به اهمیت برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران اشاره کرد و گفت : بسیاری از کارشناسان صنعت حمل و نقل ریلی معتقدند برگزاری این نمایشگاه می تواند تحولی نوین در بخش های مختلف صنعت ریلی کشور که صنعتی زیربنایی است، ایجاد کند.

بر اساس توافق صورت گرفته با انجمن های صنفی ، صنایع ریلی و اتحادیه قطارهای شهری، هر ساله در کشور فقط یک نمایشگاه ریلی آن هم در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

* نخستین همایش بین‌المللی ریل- نفت و ریل- بندر برگزار می شود

نخستین همایش بین‌المللی ریل- نفت و ریل- بندر ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت به میزبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود .
این همایش فرصتی منحصر بفرد در منطقه خاورمیانه برای تحقق و تبادل اطلاعات بین صنعت نفت، راه‌آهن و بنادر است.

همایش بین‌المللی ریل- نفت و ریل- بندر به میزبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و با همکاری اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC) همزمان با چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته (RAILEXPO ????) در تهران برگزار خواهد شد.
این همایش و نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته (RAILEXPO 2016) fh حمایت وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت ایران برگزار می‌شود.

این همایش بین المللی میزبان افراد تصمیم گیرنده در موضوع های حمل و نقلی و لجستیک در کل مناطق جهان و خصوصا افراد مرتبط با بازار حمل نفت و گاز و همچنین نمایندگانی از راه‌آهن‌ها، بنادر و بهره‌برداران حمل و نقل ترکیبی، پایانه‌های نفتی و گازی و مسئولان حامی و پشتیبان یا نظم دهنده این بازارها خواهد بود.

سخنرانان این همایش از وزرا و مقامات رسمی ایران و همچنین نمایندگان رده بالای سازمان‌های بین‌المللی از جمله UIC برای جامعه ریلی بین‌المللی، مدیران توسعه بازار، حمل و نقل و لجستیک در شرکت‌های نفت، گاز و انرژی، بهره‌برداران ریلی بار از منطقه‌خاورمیانه، آسیای مرکزی، آسیا، اروپا، مدیران ناوگان واگن مخزن و تولیدکنندگان مخزن نفتی، مقامات بخش بنادر و بهره‌برداران پایانه‌ها، مدیران بخش ایمنی و امنیت و شرکت‌های خدمات نفتی خواهند بود.
موضوع های مختلفی در این کنفرانس مطرح خواهد شد که زنجیره حمل و نقل ترکیبی برای محصولات نفت و گاز از موضوعات مطروحه خواهد بود.
همچنین توسعه کریدورهای بین‌المللی و بین قاره‌ای باری ریلی- فرصتی برای حمل و نقل نفت و گاز ، تامین بودجه توسعه این کریدورها و مشارکت موفقیت‌آمیز بین صنایع نفت، خطوط کشتیرانی و بهره‌برداران از دیگر موضوع های همایش www.oilrailports.com خواهد بود.
چارچوب قانونی حمل و نقل بین‌المللی نفتی و حمل کالاهای خطرناک از طریق راه‌آهن ، قابلیت بهره‌برداری یکسان و استانداردهای ایمنی ، بهینه‌سازی وسائط نقلیه ریلی برای حمل نفت و گاز ، فن‌آوری و پژوهش و تاثیر دیجیتا‌ل‌سازی قطارهای هوشمند ، بهینه‌سازی زنجیره حمل و نقل و خدمات مشتری، مدیریت ناوگان، ایمنی و امنیت… دیگر موارد مورد بحث در این همایش خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن