آفریقااخبار داغبین الملل

مخالفت اکثریت مردم مصر با واگذاری دو جزیره«تیران»و«صنافیر»به عربستان سعودی

۸۰

پایگاه خبری روزنامه «الشروق» مصر، بر روی صفحه الکترونیکی خود اقدام به برگزاری نظرسنجی از مردم این کشور در مورد واگذاری دو جزیره «تیران» و «صنافیر» به عربستان سعودی کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه خبری روزنامه الشروق در این راستا ار مخاطبان خود پرسیده است: «در صورت برگزاری رفراندوم و رای‌گیری مردمی در مورد واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان سعودی نظر شما در این ارتباط چیست؟» که بیش از ۴/ ۸۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی با واگذاری این دو جزیره به عربستان سعودی مخالفت کرده و ۶/ ۱۹ درصد نظر موافق اعلام کرد‌ه‌اند.

در اوایل هفته جاری دولت مصر رسما از امضای توافقنامه مرزی آبی بین دو کشور مصر و عربستان سعودی خبر داد، چنان که به موجب این توافقنامه دو جزیره صنافیر و تیران در داخل آب‌های منطقه‌ای عربستان سعودی قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم، توافق‌نامه ترسیم مرزهای دریایی عربستان و مصر در جریان سفر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به قاهره امضا شد. این توافق‌نامه با مخالفت برخی مسئولان برجسته و نمایندگان پارلمان مصر مواجه شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن