۸۰

پایگاه خبری روزنامه «الشروق» مصر، بر روی صفحه الکترونیکی خود اقدام به برگزاری نظرسنجی از مردم این کشور در مورد واگذاری دو جزیره «تیران» و «صنافیر» به عربستان سعودی کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه خبری روزنامه الشروق در این راستا ار مخاطبان خود پرسیده است: «در صورت برگزاری رفراندوم و رای‌گیری مردمی در مورد واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان سعودی نظر شما در این ارتباط چیست؟» که بیش از ۴/ ۸۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی با واگذاری این دو جزیره به عربستان سعودی مخالفت کرده و ۶/ ۱۹ درصد نظر موافق اعلام کرد‌ه‌اند.

در اوایل هفته جاری دولت مصر رسما از امضای توافقنامه مرزی آبی بین دو کشور مصر و عربستان سعودی خبر داد، چنان که به موجب این توافقنامه دو جزیره صنافیر و تیران در داخل آب‌های منطقه‌ای عربستان سعودی قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم، توافق‌نامه ترسیم مرزهای دریایی عربستان و مصر در جریان سفر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به قاهره امضا شد. این توافق‌نامه با مخالفت برخی مسئولان برجسته و نمایندگان پارلمان مصر مواجه شده است.

انتهای پیام