به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، علی اکبر غنجی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) گفت : کشتیرانی دریای خزر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۹٫۸درصد افزایش تناژ داشت.

وی افزود: برغم اینکه درفروردین تعمیرات ادواری یکی از کشتی ها با تناژ ۲۶۵۰ تن این کشتی را از فرم عملیاتی خارج کرد اما میزان تناژ حمل شده و سفرهای وارداتی، صادراتی و چارترینگ در فروردین ماه نسبت به ماه مشابه در سال ۱۳۹۴ افزایش یافته است. 
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر گفت: مجموع تناژ کالاهای حمل شده با ناوگان ملکی کشتیرانی دریای خزر در فروردین پارسال ۱۶۰ هزارو ۵۷۱ تن بود که با افزایش بی سابقه در تاریخ این شرکت این میزان حمل به ۲۰۸ هزار و ۴۵۲ تن رسید .
وی ادامه داد: در بخش کانتینری میزان واگذاری کانتینرهای ملکی تقریباهشت برابر شده که در سایه بازاریابی و توسعه حمل کانتینری در منطقه توسط کشتیرانی دریای خزر انجام پذیرفته است. 
غنجی با اشاره به مشتری مداری کشتیرانی دریای خزر خاطر نشان کرد: در جلسات متعدد با صاحبان کالا، تجار و بازرگانان در جهت تسهیل امر صادرات این شرکت تمام تمرکز و توان خود را معطوف کرده است. 
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر با توجه به اهداف ملی و با عنایت به تفکر اقتصاد مقاومتی بر پایه اقدام و عمل و تاکیدات داهیانه مدیریت ارشد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: برای همسویی با این اهداف کشتیرانی دریای خزر در نظر دارد با تثبیت و بهینه سازی نرخ های کرایه حمل دریایی به منظور کاهش قیمت تمام شده کالا و ایجاد رقابت پذیری برای مشتریان صادراتی در بازارهای هدف، کشتیرانی دریای خزر از هیچ کوششی فروگذار نبوده است.
غنجی با اشاره به سیاست های راهبردی برای افزایش تناژ حمل این شرکت گفت : یکی از تکنیک های متداول در شرکت های بزرگ حمل و نقل دریایی استفاده از کشتی های استیجاری است به نحوی که این شرکت های معتبر در حدود ۴۰ درصد از حمل خود را به ناوگان استیجاری اختصاص می دهند. 
وی ادامه داد: کشتیرانی دریای خزر نیز یکی از سیاست های راهبردی خود برای افزایش تناژ حمل را استفاده از کشتی های استیجاری در بخش چارترینگ قرار داده است و این مهم افزایش ۹۸ برابری (حدود ۹۸۰۰ درصد) را در فروردین ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه گذشته به همراه داشته است.
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر تاکید کرد: افزایش تناژ حمل بی شک سهم این شرکت از بازار حوزه خزر را افزایش داده است. 
وی درباره ترانزیت کالا افزود : در بخش ترانزیت نیز کشتیرانی دریای خزر معتقد است در حوزه حمل و نقل دریایی ضمن تامین نیاز بازار داخلی سهم واقعی را از بازار بین الملل در حوزه کشورهای CIS و دریای سیاه براورد کند لذا در این خصوص تمام توان را در جهت تثبیت جایگاه خود در مسیر ترانزیت کالا از محل خرید تا فروش به کار می گیرد.