نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به صحبت‌هایی که در مورد گشت نامحسوس مطرح است، گفت: مقابله با بدحجابی نباید مورد هجمه قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در مراسم تودیع و معارفه مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص)‌ استان کرمانشاه، گفت: مقطعی که در آن زندگی می‌کنیم یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ اسلام است که حساسیت آن فقط خاص ایران نیست، بلکه امروز تمام اسلام در مقابل تمام کفر ایستاده است.

سعیدی افزود: اگر با دقت نگاه کنیم این تقابل با وضوح مشهود است و اگرچه نمونه‌های این تقابل در دوران ‌مختلف فرعونی، بنی امیه و بنی عباس و… وجود داشته، اما هیچ گاه گسترش این تقابل به گستردگی امروز نبوده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه به بیان عوامل پیروزی و شکست امت‌ها از دیدگاه امیرالمومنین(ع) در یکی از خطبه‌های نهج البلاغه پرداخت و با بیان اینکه ایشان چندین عامل را در این خصوص مهم دانسته‌اند، این خطبه را یک راهبرد فرا زمانی برشمرد که برای همه تاریخ می‌تواند درس آموز باشد، ضمن اینکه در شرایط حساس کنونی نیز می‌تواند قابل اتکا باشد.

سعیدی با تاکید بر اینکه فراز و فرود ملت‌ها در طول تاریخ یک اتفاق قانونمند است، گفت: تاریخ گواه است که هر جا اجتماع مردم با موردی همراه بوده، خواه آن مورد حق بوده یا باطل به پیروزی رسیده است. به این معنا که اجتماع مردم در یک نقطه پیروزی آور است، خواه آن نقطه حق باشد و یا باطل.

سعیدی در ادامه اشاره ای هم به علت سقوط امپراتوری قدرتمند شوروی داشت و دلیل اصلی آن را در اشتباه سران این امپراتوری مبنی بر مذاکره با آمریکا دانست و افزود: اشتباه آنها این بود که گرگ را نشناختند و با ریگان پای میز مذاکره نشستند و همین زمینه فروپاشی شوری را فراهم کرد.

سعیدی سپس با اشاره به صحبت هایی که در مورد گشت نامحسوس مطرح است، گفت: حفظ دین و پیاده کردن آموزه های دینی از اهمیت زیادی برخوردار است و مقابله با بد حجابی به عنوان یکی از نمودهای پیاده کردن آموزه های دینی نباید مورد هجمه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در دنیای امروز معنویت و موشک حرف اول را می‌زنند و در نبود یکی دیگری توان لازم را نخواهد داشت، اظهار کرد: کسانی که می گویند امروز عصر گفتمان و معنویت است و عصر موشک نیست، بگویند اگر امروز موشک‌های فجر ۵ نبود، در غزه چه اتفاقی می‌افتاد و اسرائیل با حزب الله چه می‌کرد.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مقوله اقتصاد مقاومتی، گفت: مقام معظم رهبری چند بار باید به مقوله اقتصاد مقاومتی یا نفوذ اشاره کنند؟ وقتی مدیران نتوانند این موضوعات را عملی کنند، تکرار آنها چه سودی دارد؟

سعیدی در ادامه معیار انتخاب رئیس مجلس خبرگان را انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و عمل کردن دانست و از مسئولیت‌ها به عنوان امانت یاد کرد.

وی افزود: تمامی مسئولیت ها از نمایندگی مجلس گرفته تا هر پست دیگری امانت هایی است که باید به اهلش سپرده شوند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه خواسته ها و نیازها را متفاوت از هم دانست و گفت: برخی آقایان تنها به خواسته مردم عمل می کنند، این در حالی است که باید نیازهای مردم در نظر گرفته شود، چراکه هیچ پزشکی به خواست بیمارش نسخه نمی‌پیچد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه عمق و گستره سپاه را زیاد دانست و با بیان اینکه بهترین و شایسته ترین چهره‌های نظام در سپاه هستند، گفت: اگر امروز نیروهای ما در صحنه ایفای نقش نمی کردند جبهه مقاومت از مدت ها پیش از بین رفته بود و آنچه سبب شده تا سوریه روی پای خودش بیاستد نقش آفرینی ایران در سوریه است.

انتهای پیام