بین الملل

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شوک بزرگی را به این کشور وارد می کند

پایگاه خبری علت –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «آنجل گوریا» روز چهارشنبه در جمع دانشجویان مدرسه اقتصاد لندن گفت: انگلیس در اتحادیه اروپا به‌مراتب قوی‌تر خواهد بود و اروپا نیز با حضور انگلیس به‌عنوان یک نیروی محرک، قوی‌تر می‌باشد.

دبیر کل ‘سازمان همکاری اقتصادی و توسعه’ با ‘توهم خواندن’ این ادعا که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می‌تواند این کشور را در موقعیت اقتصادی بهتری قرار دهد، افزود: ترک اتحادیه اروپا هیچ نفعی برای انگلیس ندارد ضمن اینکه این کشور دیگر نمی تواند از مزایای ماندن در اتحادیه استفاده کند.

وی تصریح کرد: وظیفه رأی‌دهندگان انگلیسی در جریان همه‌پرسی ۲۳ ژوئن بسیار جدی است. این تصمیم نسل‌های آینده را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
گوریا اضافه کرد: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شوک اقتصادی بزرگی را به این کشور وارد خواهد ساخت و آثار منفی آن بر سایر کشورهای اروپایی نیز سایه می‌افکند.

وی اظهار داشت: هزینه سنگینی را که برگزیت بر اقتصاد انگلیس در آینده تحمیل خواهد کرد، در صورت ماندن این کشور در اتحادیه اروپا وجود نخواهد داشت.

گوریا همچنین در گفت‌وگو با روزنامه گاردین که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت: آن‌هایی که طرفدار برگزیت هستند اشتباه می‌کنند، چون به‌درستی از هزینه‌ی سنگینی که این اتفاق به دنبال خواهد داشت، آگاهی ندارند.

وی افزود: زمانی که آن‌ها گزارش وزارت دارایی انگلیس، مدرسه اقتصاد لندن و اندیشکده توسعه همکاری‌های اقتصادی را مطالعه کنند قطعاً با خود این سووال را خواهند کرد که چرا باید درآمد یک ماه خود را برای بدتر شدن شرایط هزینه کنند.

دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه تصریح کرد که آثار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا دست‌کم گرفته‌شده است.
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه همچنین در روز چهارشنبه گزارشی را منتشر کرد و در آن هشدار داده است در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ضریب اعتماد اقتصادی در این کشور به‌شدت کاهش‌یافته و هزینه‌ها به‌صورت قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت.
این گزارش پیش‌بینی می‌کند که انگلیس بدون حضور در اتحادیه اروپا، به‌سرعت با موانع تجاری مواجه خواهد شد.
سازمان توسعه همکاری‌های اقتصادی در این گزارش مدعی شده است که تولید ناخالص داخلی انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا، تا سال ۲۰۲۰، ۳درصد از میزانی که با حضور در این اتحادیه می توانست داشته باشد، کمتر خواهد بود.

به ادعای این سازمان بین المللی خسارت ناشی از این مساله، معادل ۲هزار و ۲۰۰ پوند به ازای هر خانواده انگلیسی است.
این سازمان هشدار داده است که کاهش رشد اقتصادی انگلیس (در صورت برگزیت) در سال‌های بعد از ۲۰۲۰ نیز ادامه دارد به ‌طوری ‌که تا سال ۲۰۳۰ میلادی، اختلاف کاهش تولید ناخالص داخلی (در صورت ادامه حضورش در اتحادیه اروپا) به ۵درصد خواهد رسید؛ این رقم برابر با خسارتی معادل ۳هزار و ۲۰۰ پوند به ازای هر خانواده انگلیسی خواهد بود.

بر پایه گزارش یادشده، بازار نیروی کار انگلیس نیز متعاقب کاهش روند سرمایه‌گذاری آسیب‌دیده و امکان تردد متخصصین دشوار خواهد شد. 
گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه تایید بر ادعاهای جورج آزبورن وزیر دارایی انگلیس و نیز اظهارات اخیر باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در مورد آثار مخرب اقتصادی برگزیت است.

جورج آزبورن وزیر دارایی انگلیس اخیرا اعلام کرد که براساس برآورد وزارتخانه‌اش خروج از اتحادیه اروپا موسوم به ‘برگزیت’، سبب خواهد که تا ۱۵ سال آینده سالانه ۳۶ میلیارد پوند از درآمدهای مالیاتی اش را از دست بدهد .

انتهای پیام/

∎​

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن