به گزارش  پایگاه خبری علت به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، “فایز السراج” رییس شورای ریاست دولت وفاق لیبی، از تشکیل اتاق عملیات مشترک برای بررسی نیازهای مالی، فنی و نظامی در خصوص زمینه سازی برای آزادی شهر سرت، زادگاه معمر قذافی، دیکتاتور معدوم لیبی، خبر داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی “اسپوتنیک عربی”، السراج افزود: با وزیر دفاع دولت وفاق ملی، فرماندهی کل ارتش، فرماندهان نظامی در شرق، غرب و جنوب و فرماندهان ستاد در تمام شهرهای لیبی تماس گرفته ایم.
وی ادامه داد:  وقت آن رسیده همه دوشادوش یکدیگر برای نابودی آفت “داعش” که با هسته های خفته خود در شهرهای مختلف لیبی نفوذ کرده، وارد عمل شویم.
السراج خاطر نشان کرد، لیبی اجازه نمی دهد سرت گرفتار سازش های سیاسی شود، نیروهای مسلح در این سرزمین نبرد ملی برای نابودسازی داعش در سرت و تمام شهرهای لیبی را آغاز خواهند کرد.
همچنین، رسانه های گروهی انگلستان به نقل از منابع نظامی که به نامشان اشاره نکردند، گزارش دادند که سپهبد ستاد “خلیفه حفتر” فرمانده کل نیروهای مسلح لیبی سرگرم آماده کردن ارتش برای حمله به مواضع داعش در سرت طی ۴۸ ساعت آینده است.
سرت از شهرهای لیبی در استانی به همین نام ‌است. این شهر برخی از سازمان‌های مهم دولتی را در خود جای داده و زادگاه معمر قذافی “رئیس سابق لیبی” است.
این شهر در میانهٔ راه طرابلس به بنغازی قرار گرفته ‌است.
انتهای پیام/