ورزش

غمزه: ۱۰۰باردیگر صحنه گل نفت تکرار شود،آفساید نمی‌گیرم

به گزارش علت،‌ درباره دیدار پرسپولیس – نفت تهران و اظهارات علی خسروی در مورد قضاوتش در این بازی صحبت‌ کرد.

*پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند که صحنه گل اول نفت‌ آفسایده بوده و کارشناسانی چون علی خسروی نیز آن را تأیید کرده‌اند.

هیچ مشکلی برای صحبت کردن در مورد این صحنه ندارم. شب گذشته فریدون اصفهانیان از من سؤال کرد که آیا بازی دیگری به من بدهد و چنین صحنه‌ای دوباره تکرار شود باز هم آفساید اعلام می‌کنم یا خیر. من هم پاسخ دادم صد بار دیگر چنین صحنه‌ای تکرار شود، باز هم تصمیم به ادامه بازی خواهم داد.

سالی دو مرتبه در کلاس‌‌های داوری شرکت می‌کنیم و مدرسان فیفا بارها درباره چنین صحنه‌هایی بحث می‌کنند. خسروی هم در صحبت‌هایش بارها اعلام کرده بود که این صحنه‌ها را ادامه دهید. برای اینکه بازی هیجان داشته باشد، توصیه می‌کنند بازی ادامه داشته باشد. اگر چنین صحنه‌ای را آفساید می‌گرفتم خودم را نمی‌بخشیدم. همه داوران و کارشناسان به‌خاطر تصمیمی که گرفتم، به من تبریک گفتند. به کار خودم ایمان دارم و می‌دانم تصمیمم درست بوده است.

*قبول ندارید که بازیکن نفت یک نیم تنه از بازیکنان پرسپولیس جلو بود؟

یک نیم تنه جلو بود، اما طبق صحبت‌های مدرس فیفا از سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بهتر است بازی ادامه پیدا کند. هفتاد درصد آقایانی که مدعی شدند این صحنه آفساید بوده است، عینک می‌زنند! چطور آقایانی که عینک می‌زنند، می‌توانند از تلویزیون صحنه را تشخیص دهند؟ قصدم توهین نیست، اما یکسری افراد با کمیته داوران مشکل دارند و هر صحبتی را مطرح می‌کنند.

*اما اصهانیان در گفت‌وگویی اعلام کرده که به خاطر اشتباهات داوری شرمنده است.

اصفهانیان شب گذشته با من حرف زد و عذرخواهی کرد. اصفهانیان گفته که چنین صحبتی نکرده و از رسانه‌ای که به نقل از او صحبت‌هایی منتشر کرده است، شکایت خواهد کرد!‌ داورانی که به‌روز کار می‌‌کنند، همه تأیید کرده‌اند که حرکت بازیکن نفت آفساید نبوده است. متأسفانه برخی افراد دلال هستند، اما اسم خود را کارشناس داوری گذاشته‌اند.

*نمی‌ترسید این صحبت‌ها برای شما پیامد بدی داشته باشد؟

من از هیچ‌کس نمی‌ترسم. درآمدم از فوتبال نیست که بترسم از داوری کنار بروم. هدف من رعایت عدالت بود و به چیز دیگری فکر نمی‌کردم. همه اعضای خانواده‌ام پرسپولیسی‌ هستند، ولی دلیلی نمی‌شود که عدالت را رعایت نکنم. شهامت می‌خواهد که در آن صحنه و مقابل هشتاد هزار تماشاگر تصمیم به ادامه بازی بگیری.

آقایان می‌گویند که من تجربه قضاوت در حضور ۸۰ هزار تماشاگر را نداشتم. آنها فراموش کرده‌اند که چند سال پیش در حضور ۸۰ هزار تماشاگر تبریزی قضاوت کردم و آن اتفاقات پمپ بنزین برایم افتاد! من همان غمزه معروف هستم! سابقه کاری من بالاست ولی برخی‌ها دوست دارند خودشان را مطرح کنند. اساتیدی که می‌گویند صحنه گل اول نفت تهران آفساید بوده، هیچ پست و مقامی ندارند.

*در این چند روزی که از دیدار پرسپولیس و نفت گذشته، پیغام‌های تهدید آمیز داشته‌اید؟

خط ثابت من همین شماره‌ای است که با من تماس گرفته‌اید. پرسپولیسی‌ها حق دارند که از نتیجه تیم‌شان ناراحت باشند و پیامک‌‌هایی فرستاده‌اند که مهم نیست، چون می‌دانم در شرایط خوبی نیستند.

مدت ۱۷ سال است کار قضاوت را برعهده دارم و همه مسئولیت‌هایش را پذیرفته‌ام. برخی کارشناسان برای اینکه خودشان را «شیرین» کنند، گفتند که صحنه آفساید بوده است. علی  خسروی در تماس تلفنی به من گفت که صحنه آفساید نبوده و برای اینکه ناراحتی پرسپولیسی‌ها کم شود، مجبور شدم در تلویزیون بگویم که آفساید بوده است.

*ظاهراً از خسروی خیلی گله دارید.

او حق ندارد بگوید در حد این بازی نبوده‌ام. نمی‌خواستم برخی صحبت‌ها را انجام دهم، ولی آقایان مجبورم کردند که حرف بزنم. پسر خسروی چند سال پیش در شهر رشت دانشجو و میهمان من بود. با گذشت زمان، اتفاقاتی افتاد که خسروی با من مشکل پیدا کرد.

خسروی گفته بود مشکل منزلی را که برای پسرش اجاره کرده بودیم، حل کنم و چون این مشکل حل نشد، علیه من صحبت کرد. همه «غمزه» را می‌شناسند و می‌دانند ترسی ندارم. من همان غمزه هستم که در پمپ بنزین اتفاقاتی برایم افتاد و خسروی الکی یکسری مطالبی عنوان کرد که مثلاً من او را تهدید کرده‌ام، در صورتی که هیچ تهدیدی نکرده‌ بودم.

*یعنی به خاطر پسرش علیه شما صحبت کرده است؟

بله، آقای خسروی! چرا مرا زیر سوال بردید؟! این آقا به خاطر پسرش با من مشکل پیدا کرده است. یکسری مشکلات وجود داشت که اجازه دهید آنها را نگویم. اکنون مجبورم به‌دنبال بنگاهی که پسرش خانه گرفته بود، بروم و خدا می‌داند چقدر ضرر کرده‌ام. می‌گویند بدون مدرک صحبت نکن و من هم متأسفانه مدرکی ندارم که بگویم چه خوبی‌هایی در حق فرزند خسروی کردم. خسروی تهمت‌هایی زد که متاسف شدم.

جالب است خودش با من صحبت کرد و گفت اگر من هم بودم، تصمیم به ادامه بازی می‌دادم. داود رفعتی دیگر کمک داور کشورمان هم گفت که اگر جای من بود، دستور ادامه بازی می‌داد. نوذر رودنیل در رانندگی مشکل دارد ولی می‌گوید صحنه آفسایده بوده است! آقایان بروید تحقیق کنید که دیگر این صحنه‌ها را آفساید اعلام نمی‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن