معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: شهدای مدافع حرم شهدایی هستند که چراغ هدایت را در بین نسل جوان به خصوص جامعه ورزش روشن نگه داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، سیدعبدالحمیداحمدی در نخستین یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم که در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، گفت: در سال گذشته این افتخار نصیب ما شد که یادواره ۵۰۰۰ شهید ورزشکار کشور را با هدف الگوگیری جامعه ورزش از منش شهدا و معنویت بخشیدن به فضای ورزش برگزار کردیم.

وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم الگوی نسل امروز هستند، افزود: شهدای مدافع حرم شهدایی هستند که چراغ هدایت نسل جوان به خصوص ورزشکاران را روشن نگه داشتند.

معاون فرهنگی،‌ آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان اظهارکرد: کسانی که در مسیر شهادت قدم برداشتند با خدا معامله کردند و امیدواریم که بتوانیم رهروان صدیقی برای آنها باشیم.

احمدی با عنوان این که بین شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس تفاوتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حال و هوای شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس شباهت‌های زیادی دارد و مظلومیت در شهدای مدافع حرم مانند شهدای دفاع مقدس موج می‌زند.

وی ادامه داد: رزمندگان امروز نیز در جنگ نابرابری در خارج از خاک با دشمنان اسلام می جنگند که همین برای بیان مظلومیت آن ها کافی است. ما باید بتوانیم مسیر شهدا را با خلوص نیت و با اراده ادامه دهیم و اجازه ندهیم خدشه‌ای به حریم ولایت وارد شود.

اولین یادواره سرداران و ۶۰ شهید ورزشکار مدافع حرم عصر دیروز با حضور سردار فضلی جانشین بسیج مستضعفین، احمدی معاون پژوهشی وزارت ورزش، چندی از قهرمانان و خانواده‌های شهدای ورزشکار مدافع حرم در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم برگزار شد.

انتهای پیام