پایگاه خبری علت –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای حزب دموکرات سوریه توانستند با پشتیبانی جنگنده‌های آمریکائی روستای‌ «نمرودیه» واقع در جنوب عین عیسی را پاکسازی کنند.

در این عملیات ۲۵ تن از تروریست‌های داعش کشته و زخمی شدند. تروریست‌های داعش قبل از فرار از روستا اقدام به آتش زدن خانه‌ها کرده‌اند. از مناطق جنوب شرقی شهرک عین عیسی نیز خبر می‌رسد که نیروها توانسته‌اند نیمی از روستای الواسطه را تحت تصرف خود دربیاورند.

به گزارش فارس مواضع نیروها در «مزرعتین» در حد فاصل بین الفاطسه و الواسطه نیز تثبیت شده است.همزمان تروریست‌های داعش موجود در شهر الرقه تعداد زیادی خودروی انتحاری برای جلوگیری از پیشروی نیروها به سمت مناطق جنوبی عین عیسی اعزام کرده است.

از سوی دیگر، نیروهای حزب دموکرات سوریه موفق شدند با پشتیبانی جنگنده‌های آمریکایی در ادامه عملیات پیشروی خود به سمت شهر الرقه ساعتی قبل بعد از تثبیت شدن مواضع خود در روستای «الفاطسه» واقع در جنوب شرق شهرک «عین عیسی» حملات خود را علیه مواضع تروریست‌های داعش در مزارع جنوبی روستا آغاز کنند و بعد از درگیری یک ساعته با تروریست‌ها موفق شدند مزارع را بطور کامل پاکسازی کنند.

در این عملیات ۲۴ تن از تروریست‌های داعش کشته یا زخمی شدند.از نیروهای حزب دموکرات نیز ۱۰ تن کشته و زخمی شدند.

به گزارش فارس در حال حاضر نیروها عملیات پاکسازی روستای «الواسطه» را آغاز کرده‌اند و جنگنده‌های ائتلاف بشدت مواضع تروریست‌ها را در جنوب الواسطه مورد هدف قرار می‌دهد. با پیشروی‌های امروز، نیروهای کرد تقریبا به ۵۲ کیلومتری شهر الرقه رسیدند.
روز گذشته نیز نیروهای کرد توانستند تعدادی روستا و شهرک از جمله «قرطاج»، «الفاطسه» و را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند.

انتهای پیام/م

∎​