پایگاه خبری علت :آزادکاران کشورمان پس از کسب هفتمین عنوان قهرمانی در مسابقات جام جهانی کشتی آمریکا با استقبال مردم و تعدادی از مسئولان به کشور بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی کشتی آزاد ایران که برای هفتمین بار عنوان قهرمانی جام جهانی را بدست آورد، بامداد امروز با استقبال مردم و طرفداران کشتی از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد تهران شد.

در مراسم استقبال از ملی‌پوشان کشتی آزاد، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان، گرشاسبی مشاور وزیر ورزش و جمعی از اهالی کشتی حضور داشتند.

شاگردان رسول خادم با کسب ۴ پیروزی متوالی مقابل تیم‌های آذربایجان، هند، آمریکا و روسیه عنوان قهرمانی جام جهانی را در خاک آمریکا به دست آورد. تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب این قهرمانی موفق شد پنجمین قهرمانی متوالی در جام جهانی و سومین قهرمانی متوالی در خاک آمریکا را کسب کند و در مجموع هفتمین جام قهرمانی را بالای سر ببرد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سالن فروم شهر لس‌آنجلس آمریکا به اهتزاز درآورد.

دقایقی قبل از رسیدن تیم ملی کشتی آزاد کشورمان، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی و سهراب مرادی وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان نیز که جهت حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک در کلمبیا حاضر شده بودند، به ایران بازگشتند.