به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ کیفیت تولیدات این حوزه صنعتی کشورمان طی چند سال اخیر بهبود چشمگیری یافته و این موضوع به خوبی در محصولاتی که در بازار عرضه میشود قابل ملاحظه است. 
اما ورود کالاهای مشابه از کشورهای چین، تایوان و ترکیه موجب کاهش فعالیت تعدادی از واحدهای تولیدی تازه تأسیس شده است و واحدهای باقی مانده نیز در کنار فعالیت تولیدی خود به واردات کالا از این کشورها روی آورده اند.
از سوی دیگر افزایش هزینه مواد اولیه و گران بودن تکنولوژی تولید، مشکلی دیگری برای تولیدکنندگان این حوزه است در حال حاضر به جز بعضی از گروههای کالایی تولیدی در زمینه شیرآلات بهداشتی، سینک ظرفشویی و هود آشپزخانه ، در سایر حوزه ها، آمار صادرات محصول پایین است.
عمده صادرات کالاها نیز به کشورهای آسیای میانه، عراق، حوزه خلیج فارس، آفریقا و تعدادی از کشورهای آسیایی است.
بنابراین گزارش صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر از شهرهای مختلف و شرکت های خارجی، از ۲۸ تا ۳۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گردهم می آیند تا ضمن تبادل اطلاعات با یگدیگر و ارائه نوین ترین تولیدات خود، در جریان پیشرفت های این حوزه نیز قرار بگیرند. 
در این نمایشگاه بیش از ۲۴۰ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند و جدیدترین تولیدات و خدمات خودشان را به نمایش می گذارند.
در کنار ۱۷۰ شرکت داخلی شرکت کننده در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر؛ ۷۰ شرکت خارجی از کشورهای کره جنوبی، ترکیه، فنلاند، چین ، فرانسه، ایتالیا، آلمان، برزیل، اسپانیا و هلند نیز حضور دارند. 
شرکت های خارجی و نیز فضای تحت پوشش بخش خارجی این نمایشگاه نسبت به سال گذشته ۱۰۶ درصد رشد نشان میدهد که این نشان دهنده تمایل و استقبال بسیار مطلوب شرکت های خارجی برای حضور در این حوزه صنعتی کشورمان است. 
این نمایشگاه در قالب چهار گروه کالائی (گروه کالاهای آشپزخانه ، گروه کالاهای حمام ، گروه 
کالاهای سونا و گروه کالاهای مربوط به استخر) برپا خواهد شد و انواع وسایل و تجهیزات مختلف آشپزخانه های خانگی، صنعتی و صحرایی، انواع کابینت، سینک ظرفشویی، دستگاههای تهویه، هواکش و هود آشپزخانه، سیستم های نورپردازی، میزو صندلی آشپزخانه،انواع وسایل آشپزخانه تجهیزات عمل آوری غذا ، تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات سرو غذا (خط سلف سرویس، کیترینگ) تجهیزات نگهداری (سردخانه ثابت و متحرک، ظرفشویی های صنعتی، وسایل و تجهیزات رستوران وکافی شاپ،تجهیزات حمام ؛ انواع وان، زیردوشی، دستشویی، پارتیشن و کابین دوش، تجهیزات سونا و استخر ؛ تأسیسات سونا و استخر و اتاق بخار در معرض دید عموم قرار می گیرد.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر با هدف افزایش راندمان تولید کارخانه ها و واحدهای تولیدی،یافتن بازارهای صادراتی، شناسایی و معرفی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی در جهت ارتقاء کیفیت تولید، ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان،تبادل فکر، فناوری و محصول میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی و آشنایی با محصولات، نوآوری ها و ظرفیت های موجود این صنعت برگزار می شود. 
برنامه ریزی برای حضور و بازدید چند هیئت خارجی و همچنین برگزار چند همایش و نشست تخصصی با حضور صنعتگران و استادان دانشگاه ها، برخی از برنامه های جانبی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر است. 
نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر با همین عنوان همه ساله در کشورهای پیشرفته و صنعتی همچون آلمان، آمریکا، فرانسه، روسیه، انگلستان، ژاپن و حتی امارات متحده عربی و ترکیه برگزار می شود. علاقمندان می تواندد برای کسب اطلاعات بیشتر اچهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر با پایگاه اینترنتیwww.titexgroup.com مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۲۲۳۹۷۵۴۰  تماس بگیرند.